Išvyka į Vilnių – antroji mokyklos dovana pirmūnams

Spalio 15 dieną dar viena užupiečių pirmūnų grupė mokyklos dovaną – kelionę – surengė į sostinę. Pirmiausia – į Vytauto Kasiulio dailės muziejų. Čia mokinius iš pradžių supažindino su danų tapybos „Aukso amžius“ paroda „Bundančios tautos“. Prieš kelias savaites, minint oficialių diplomatinių santykių pradžios tarp Danijos ir Lietuvos 100 metų jubiliejų, šią parodą atidarė Jos karališkoji prakilnybė Danijos kronprincesė Mary ir Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė. Parodą „Bundančios tautos“ sudaro 46 paveikslai, sukurti žymių XVIII a. pab.–XIX a. pr. danų „aukso amžiaus“ tapytojų. Mokiniai aktyviai įsitraukė į paveikslų analizę, reiškė savo pastebėjimus ir nuomones. Kartu praplėtė žinias apie Danijos karalystės kraštovaizdį, kasdienybę, gyvenimo būdą, istoriją.

Toliau skaityti „Išvyka į Vilnių – antroji mokyklos dovana pirmūnams”

Mokyklos dovana stropiausiesiems

Užupio pagrindinė mokykla tęsia tradiciją apdovanoti geriausius savo mokinius – mokslo pirmūnus. Šiemet tokių mokinių radosi beveik pusė šimto. 2–8 klasių stropiausiems moksleiviams per du savaitgalius surengtos dvi kelionės: į Kauno muzikinio teatro spektaklį „Guliverio kelionės“ ir edukacija Kauno istorinėje prezidentūroje bei ekskursija Lietuvos valstybės pažinimo centre ir edukacija Vytauto Kasiulio dailės muziejuje.

Toliau skaityti „Mokyklos dovana stropiausiesiems”