Tolerancijos miestas

Lapkričio 16 d. Ukmergės Užupio pagrindinės mokyklos 10PM klasės mokiniai minėjo Tolerancijos dieną. Šią dieną vyko integruota etikos ir dailės pamoka, kurią vedė mokytojos Birutė Tiškevičienė ir Audronė Vainauskienė. Jos metu mokiniai išsiaiškino žodžio Toleranciją reikšmę, aptarė – ar mes gyvename Tolerantiškoje visuomenėje, ar savo mieste pastebime tolerancijos/netolerancijos pavyzdžius, situacijas gatvėje, parduotuvėje ar kitoje viešoje vietoje.
Vėliau mokiniai piešė ir lipdė iš molio Tolerancijos miestą.
Rugilės Kulikauskaitės piešinys

Tolerancijos miestas Ukmergės Užupio pagrindinėje mokykloje

Užupiečiai minėjo Tolerancijos savaitę, kurios simbolis – Tolerancijos miestas.
Pradinių klasių mokiniai per etikos pamokas išsiaiškino, kas yra tolerancija, rinkosi piešti, spalvinti ar lankstyti namukus. 1a klasės mokiniai, įkvėpti mokytojos R. Piešinaitės, piešė bei klijavo erdvinius namelius, atliko nameliuose veiksmus. 3b klasės mokiniai, padedami mokytojos L. Makavičienės, piešė Tolerantišką miestą. Visi žiūrėjo filmukus apie toleranciją.
5-8 klasių mokiniai diskutavo, ar Ukmergėje gyvena tolerantiški žmonės, bandė pagrįsti savo nuomonę, žiūrėjo filmus apie toleranciją, raižė Tolerantišką miestą. Juk Ukmergė gyva todėl, kad joje gyvena tolerantiški žmonės.
Atlikdami užduotis, mokiniai pastebėjo, kokie yra skirtingi (savo išvaizda, charakteriu, pomėgiais, patinkančiomis spalvomis, popamokine veikla ir kt.), kaip skirtingai supranta tą pačią užduotį. Aštuntokai išsiaiškino, kas kiekvienoje klasėje yra kantriausias mokinys, plėšdami iš popieriaus kuo ilgesnę gyvatę.
8a klasės mokinė Rusnė Romanovaitė dalyvavo etikos konkurse „Šalia tavęs – kitas žmogus“. 8b klasės mokiniai vyko į ekskursiją Sovietiniame bunkeryje, kur tolerancijos nerastume ir su žiburiu.
Manau mokiniai suprato, nors esame visi skirtingi, bet galime sutarti, jei kitą išklausysime, suprasime, gerbsime kito nuomonę, o kantrybės mums visiems reikia įvairiose situacijose ir kasdien…
Etikos mokytoja D. Misiūnienė

Toliau skaityti „Tolerancijos miestas Ukmergės Užupio pagrindinėje mokykloje”