Užupiečiai keliauja Atminties keliu

Rugsėjo 23-oji – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“ dalyvavo Užupio pagrindinės mokyklos penktokai. Integruota istorijos ir lietuvių kalbos pamoka vyko Senosiose žydų kapinėse. Mokiniai kartu su mokytojomis Valentina Avižiene ir Alma Kiauliene atkūrė tragišką Ukmergės krašte gyvenusių ir Pivonijos šile nužudytų žydų istoriją. Lauko akmenukai su užrašytais menamais žydiškais vardais bylojo, kad už visų skaičių, kurie rodo nužudytus Ukmergėje žydus, pirmiausia yra žmonės su vardais, asmeninėmis istorijomis, neišsipildžiusiomis svajonėmis. Tai žmonės, kurių netekome, tačiau, kiekvieną rudenį ateiname pasakyti: „Mes prisimename ir niekada nepamiršime“! Toliau skaityti „Užupiečiai keliauja Atminties keliu”