Ukmergės Užupio pagrindinės mokyklos pradinukai muilo edukacijoje

Gruodžio 15 dieną Užupio pagrindinės mokyklos 1b klasės mokinukai su savo auklėtoja D.Masevičiene dalyvavo neįprastoje edukacinėje veikloje. Deltuvos kultūros namuose mokėsi gaminti muilą. Vos įžengus į vidų visus pasitiko nuostabios kalėdinės dekoracijos. Puošnios musmirytės, langus puošiantis karpiniai, o salėje tviskėjo įspūdinga kalėdinė eglutė, pasipuošusi šiaudiniais žaisliukais, saldainiais, riestainiais. Vaikus žavėjo po eglute paliktos Kalėdų Senelio klumpės pilnos saldainių ir paluby kabantys kelios dešimtys šiaudinių sodų. Taip skoningai ir gražiai papuoštos eglutės nebuvome regėję. Mokinukai susiskirstę grupelėmis ėmėsi darbo. Rinkosi eterinius aliejus, formeles, svarstė kokią spalvą rinktis. Klausėsi muilo atsiradimo istorijos, stebėjosi, kad muilas senovėje buvo didžiulė prabanga. Vaikai džiaugėsi, kad galės ne tik praustis savo pagamintu muilu, bet ir padovanoti draugams. Toliau skaityti „Ukmergės Užupio pagrindinės mokyklos pradinukai muilo edukacijoje”

Kalėdų papročiai dainose ir knygose

Gruodžio 15 d. vyko 5a klasės integruota muzikos pamoka. Pamokoje buvo pristatyta fiziko, etnologo Liberto Klimkos knyga „Lietuvių švenčių rate“ ir vaikų rašytojos Kotrynos Zylės „Didžioji būtybių knyga“. Paklausę knygų ištraukų, mokiniai sužinojo, ką lietuviai deda ant Kūčių stalo, apie ką kalba, kaip burtais spėja ateitį, ką dainuodavo ir kaip šventė Kalėdas. Toliau skaityti „Kalėdų papročiai dainose ir knygose”