Ukmergės Užupio pagrindinės mokyklos priešmokyklinukai lankėsi Arklio muziejuje Niūronių kaime. Berniukus sužavėjo kalvė. Čia vaikai pūtė dumples ir stebėjo kaip kalvis nukala naują pasagą. Pas audėją mergaitės gerėjosi audimų raštų įvairove ir spalvomis. Keramikė aprodė savo dirbtuves ir senosios buitinės keramikos pavyzdžius. Daržinėje vaikai apžiūrėjo karietas, įvairių dydžių vežimus ir roges. Autentiškoje XX a. pradžią menančioje troboje priešmokyklinukai susipažino su mūsų etninės kultūros simboliu – duonos keliu nuo rugių sėjos iki duonos riekės. Kiekvieną tarsi namiškį maloniai sutikusi ir už stalo pasodinusi gaspadinė papasakojo apie rugių sėjimą, kūlimą, malimą, duonos raugimą ir užmaišymą. Vaikai sužinojo apie senolių duonos kepimo papročius ir pagerbimo ritualus, šeimos tradicijas, susipažino su senoviniais buities rakandais. Kiekvienam buvo suteikta nepakartojama galimybė pačiam suformuoti ir ką tik iškūrentoje duonkepėje išsikepti savo duonos kepalėlį. Kol kepė duonelė, vaikai ragavo kaimiškas vaišes. Visi grįžo su gera nuotaika, pilni įspūdžių ir nešini lauktuvėmis.