Senų knygų lobiai mokyklos bibliotekoje

Liesdami ar skaitydami knygas lyg sudvasiname jas, bendraujame tartum su gyva esybe. Esame jos apžavėti ar užburti. Mokyklos biblioteka gyvuoja daugiau kaip pusę amžiaus. Įsivaizduokime kiek rankų per tą laiką vertė šių knygelių puslapius… Visos tos knygos nepaprastos.
Mažojo Gugucės nuotykiai ar karpiukų drąsa kažkam buvo pirmosios perskaitytos istorijos knygose.
Vadovėlių istorija siekia gilią senovę. Šumerų molinėms lentelėms su mokymo tekstais jau 4500 metų. Šioje parodoje seniausiam vadovėliui tik 90. Tik.
Susipažinsite ir su vaikų žurnalais. Žurnalas „Žiburėlis“, nelabai primena dabartinius ryškiomis gausiomis iliustracijomis iš tolo šviečiančius žurnalus. Bet tai buvo vaikų žurnalas ėjęs 1920-1944 metais. „Genio“ žurnalas jau kitoks. Nors viršelyje kamputis skelbia, kad tai „amžinas vaikų žurnalas“, deja, jo jau nebenusipirksi nei spaudos kioskelyje, nei maksimoje.
Gerų įspūdžių!

Virtuali galerija >>