Ar dažnai vaikai girdi pasakas?

Spalio mėnuo su spalvotais medžių lapais į Užupio pagrindinę mokyklą atnešė pasakas.
Gražias, negirdėtas, įdomias. Jau antrus metus pradinukai keliauja į mokyklos biblioteką, kur patogiai įsitaisę, jaukioje aplinkoje klausosi pasaulio šalių pasakų. Išgirdo lietuvių pasaką „Užburtas malūnas“, tuvių „Kaip kiškis avelę išgelbėjo“, gruzinų „Laimė“. Mokykla dalyvauja veikloje „Pasakos augimui. Asmenybės ugdymo užsiėmimai“ iniciatyva „Pasakų iššūkis 2021“ (autorė ir organizatorė Akvilė Sadauskienė, partnerė Prienų švietimo pagalbos tarnyba). Iniciatyvos tikslas – skatinti žodinio kultūros paveldo – liaudies pasakos, kaip ugdymo ir ugdymosi kultūra priemonės, žinomumą, priminti jos svarbą šiuolaikinėje visuomenėje, didinant pagarbą protėvių paveldui ir kultūrų įvairovei. Tai vaikų ugdymas pasakomis. Iniciatyvos metu skaitomos liaudies pasakos. Jų klausomasi. Tada diskutuojama, svajojama, ragaujama, atliekamos kitos užduotys. Šiemet dirbama pagal metodinį leidinį „Laimė“.

Bibliotekoje jau svečiavosi priešmokyklinukų grupės „Giliukai“, „Riešutėliai“, pailgintos dienos grupė, 3a klasės mokinukai. Dar ir ateinantį mėnesį mokyklos ugdytiniai semsis pasakų išminties ir mėgausis maloniomis akimirkomis.

Netrukus prie iniciatyvos prisijungs ir penktų – aštuntų klasių mokiniai.