Atraskime Šiaurės šalių žavesį

Kaip ir kasmet lapkričio 13-19 d. vyksta tarptautinis projektas – Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Mokiniai tęsia pažintį su šių šalių rašytojų kūriniais, kurių tema – Šiaurės salos.
Tamsias, niūrias, šlapias lapkričio dienas geromis emocijomis sušildė aktyviai į projektą įsijungę Užupio pagrindinės mokyklos pradinukai. Išradingai ir nuotaikingai perteikti kūriniai ilgai išlieka vaikų atmintyje. Smagu žinoti, kad tuo pat metu, savo gimtosiomis kalbomis kūrinius skaito tūkstančiai vaikų Baltijos ir Šiaurės šalyse.
Mokslas laimi, kai jo sparnus atpalaiduoja fantazija (M. Faradėjus).
Fantazuoti, svajoti į biblioteką atvyko vaikai iš 3a klasės ( D. Butkienė). Kelionėje piratų laivu juos lydėjo N. Čepukėnienė. Inscenizavo kūrinio ištrauką iš suomių rašytojo M. Kunno knygos „Lobių sala“.
Paslėpto lobio ieškojo ir 4a klasės (Dž. Rimeisienė) mokiniai. 3a klasės (V. Adomavičienė) vaikus plaukti į salas kvietė PM klasės moksleivis V. Panfilovas. 2b klasės (D. Aniukštienė) vaikams reikėjo daug užduočių įveikti ieškant lobio. Jiems kelią rodė svečiai iš vaikų bibliotekos J. Žvirblytė ir R. Chmieliauskienė.
Šiais metais sukanka 110 metų mylimai vaikų rašytojai A. Lindgren. Neatsitiktinai jos kūriniai pasirinkti skaityti. 3b klasės (L. Makavičienė) mokiniai, skaitydami kūrinį „Mes Varnų saloje“ išplaukė į audringą jūrą ir ilgai klaidžiojo rūke, tačiau laimingai pasiekė krantą. 1a klasės (R. Piešinaitė) vaikai susižavėję klausėsi Pepės Ilgakojinės nuotykių. Jiems skaitė 8a klasės mokinė K. Diliūnaitė.
5a ir 5b klasės moksleiviai gilino žinias apie rašytoją A. Lindgren ir su mokytoja L. Juzėniene skaitė ištraukas iš knygos „Mijo, mano Mijo“.
1a klasės (R. Jaselienė), 4b klasės (D. Masevičienė) ir pailgintos dienos grupės (R. Kisielienė) mokiniai skaitė bauginančias islandų pasakas ir sakmes. Čia vaikai susidūrė su elfais, milžiniškais troliais, slibinais, vaiduokliais, fantastiniais jūrų gyvūnais. Sakmės – tarsi dar nepravertas langas į senovinį, nepažįstamą pasaulį.
Perskaitytų kūrinių mintys liejosi ne tik atmintyje, pokalbiuose, bet ir dailės kūriniuose. Slapta vaikai tikisi daugiau tokių netradicinių pamokų, kur galima žaisti, svajoti, fantazuoti. Juk „vaizduotė, tai sielos akys“ (Ž. Žuberas), o žaidimas – „kibirkštis, uždeganti smalsumo ir žinių troškimo žiburėlį“ (V. Suchomlinskis).
Skaityklos ir bibliotekos darbuotojos: Rasa Kisielienė ir Nijolė Čepukėnienė