Edukacinė išvyka šeštokams

Spalio 22 dieną Ukmergės Užupio pagrindinės mokyklos 6a ir 6b klasės mokiniai kartu su auklėtojomis vyko į edukacinę išvyką į Trakus.
Išvykos metu mokiniai aplankė Trakų Pusiasalio bei Salos pilis. Dalyviai susipažino su gynybine LDK pilių sistema, sužinojo, kokį vaidmenį joje vaidino Trakų pilys. Užsiėmimo metu mokėsi atskirti, kuo skiriasi konventinės ir aptvarinės pilys, gotikinis bei vendinis mūrai, sužinojo, kas tai yra kiautinė mūro konstrukcija ir kitas su gynybine architektūra susijusias sąvokas. Aplankomė kunigaikščių rūmų gynybinė pastogė (ją galima pamatyti tik šio užsiėmimo metu) bei pagrindinis bokštas donžonas. Didelį įspūdį mokiniams paliko koplyčia, kurioje Vytautas Didysis meldėsi prieš Žalgirio mūšį.

Po edukacinės pamokos Trakų pilyje vykome į Alpakų ūkį. „Alpakos Trakai“ yra ūkininko sodyba, kurioje rengiami renginiai-ekskursijos. Tai buvo nuostabu. Šeimininkė Jolanta papasakojo apie alpakas ir apie valandą galėjome bendrauti su alpakom, liesti, glostyti, iš rankos maitinti.
Vieninga ir mokinių ir auklėtojų nuomonė – alpakos ir mielos, ir gudrios, ir atkaklios, keliančios vien džiaugsmingus jausmus. Tai kažkas nepaprasto.