Edukacinė pamoka penktokams užupiečiams

Spalio 21 dieną Ukmergės Užupio pagrindinės mokyklos penktokai kartu su technologijų mokytojais Artūru Žilinsku ir Audrone Vainauskienė vyko į edukacinę pamoką Balninkuose. Pamokos tema: „Aukštaičių valgiai – karalių stalui“. Tai buvo ne tik puikus būdas susipažinti su Rytų Aukštaitijos regiono kulinariniu paveldu, bet ir gaminimo drauge pramoga. Penktokai patys gamino ir galiausiai ragauvo savo paruoštą aukštaitišką patiekalą.

Pamoka vyko Balninkų stiklo muziejuje – pirmajame specializuotame stiklo dirbinių muziejuje Lietuvoje. Jame eksponuojama XX-XXI a. sandūroje veikusių Lietuvoje stiklo fabrikų bei gamyklų pagaminti stiklo dirbiniai ir XVII-XIX a. veikusių stiklo manufaktūrų stiklo dirbinių duženų ir ugniai atsparių medžiagų liekanos.