Erasmus+ tarptautinis projektas „Storytellers across Europe treasures“

Užupio pagrindinės mokyklos keturi 7-ų klasių mokiniai ir dvi mokytojos – anglų k. mokytoja Inga Ilčiukienė ir dailės mokytoja Audronė Vainauskienė 2022-05-01–2022-05-07 dalyvavo Erasmus+ tarptautiniame projekte „Storytellers across Europe treasures“. Jis vyko Branesti mieste Rumunijoje.
Pirmą dieną vyko susitikimas su Ilfovo apskrities meru, vietos atstovais, mokytojais ir mokiniais. Rumunijos mokiniai pristatė mokyklą. Projekto mokiniai dalyvavo pamokose, kurias pasirinko iš pasiūlyto sąrašo. Visi dalyviai pristatė savo šalį, miestą, mokyklą, vaišinosi jų tradiciniais patiekalais. Vėliau kūrė spektaklį, remdamiesi savo tautinių mitų/baladžių/ legendų personažais. Spektaklio veikėjai buvo Laumė, Sprigitis, Apolonas, Saulėgrąža, Atėnė ir kiti. Vyko repeticija ir spektaklis buvo parodytas žiūrovams.
Kiekviena šalis pristatė savo mito/ legendos inscenizaciją, tautinį šokį ar tradicinę dainą.
Legendas pristatė ir kurdami 3D modelius.
Lankydamiesi Drakulos pilyje, susipažino su Drakulos legenda. Mokiniai užsirašė, fotografavo kaip kitos kultūros paveikė Rumunijos kultūrą.
Pažintiniai ir kultūriniai vizitai skatino vaikų žingeidumą. norą tyrinėti ir kurti. Atlikdami įvairias veiklas, vaikai atrado sąsajų su kitomis kultūromis.