Europos kalbų pamokos

Kai pirmosios rudens šalnos nuspalvina klevų viršūnes, pajuntame, kad beveik prabėgo dar vienas rugsėjis, nusinešdamas mokslo metų pradžios šurmulį, gausybę planų ateičiai ir begalinį skubėjimą. Mokykloje laikas bėga greičiau, nes čia vyksta daug įdomių dalykų. Su rugsėju atskubėjo ir Europos kalbų diena.
Rugsėjo 26 dieną visa Europa mini kalbų įvairovės dieną, kuri pas mus švenčiama nuo 2004 metų, kai Lietuva įstojo į Europos Sąjungą. Šios gražios šventės tikslas – iškelti daugiakalbystę kaip vieną iš didžiausių Europos vertybių, įprasminti kalbų mokymosi įvairovę, pagalbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms, skatinti įvairių kalbų mokymąsi bei kultūrų sklaidą Lietuvoje ir Europoje. Visame pasaulyje kalbama net 7000 kalbų. Europoje kalbama maždaug 400 kalbų. Maždaug pusė europiečių gali susikalbėti ne gimtąja kalba. Mokėti savo kalbą yra svarbu, tačiau būtina žinoti ir bent kelias užsienio kalbas, nes per kalbą mes pažįstame kitų šalių kultūrą. Anot prancūzų kalbininko Antuano Meje, lietuvių kalba yra ypatingai svarbi Europos kultūros dalis. Tai pamatas, kamienas, iš kurio išaugo daugybė Europos kalbų.
Jau tradiciniu tapęs Europos kalbų dienos paminėjimas mūsų mokyklos bendruomenę sukvietė į netradicines-integruotas kalbų pamokas. Jų metu veikla buvo integruota į visus mokomuosius dalykus ir kalbų įvairovė buvo pristatyta per žymiausius įvairių tautų – kultūros, mokslo, sporto, politikos veikėjus ar garsius žmones. Baigiamojo renginio metu, kuris vyko po netradicinių pamokų, visos mokinių grupės ir jų mokytojai pristatė nuotaikingas veiklas, kurių metu pademonstravo savo kūrybiškumą bei netradicinį mąstymą. Tiesa, kad užsienio kalbos labai dera su muzika. Besimokydami dainų anglų, rusų, vokiečių ,latvių kalbomis mokiniai be didelių pastangų išmoko naujų žodžių, frazių, sakinių ir jų dainos suskambėjo visomis minėtomis kalbomis. Taip pat mokiniai deklamavo, šoko, rašė dailyraštį, sukūrė ne vieną spalvingą informacinį stendą, juos pristatė ir parodė savo puikias kalbų žinias, demonstravo paruoštas pateiktis, patikrino žiūrovų anglų, rusų, vokiečių, latvių, italų bei kitų kalbų žinias, dalino prizus.
Šventė praėjo, bet jos nuotaika ilgam išliko mokyklos koridoriuose. Tad belieka tik džiaugtis prasmingai praleista diena ir tuo, kad mokytis kalbų gali būti ne tik naudinga, bet ir įdomu. Juk taip puiku suprasti kitas kalbas ir būti suprastam! Taigi, mokykimės kalbų, nes kalbos tikrai atveria duris ne tik į pasaulį, bet ir į mūsų širdis.
Anglų kalbos mokytoja Nijolė Minkevičienė