Evaras Turas Benediktssonas

Evaras Turas Benediktssonas (Ævar Thor Benediktsson) – islandų rašytojas ir aktorius, populiarus TV ir radijo laidų vedėjas. Savo šalyje išgarsėjo kaip skaitymo skatintojas, sugalvojęs unikalų būdą sudominti vaikus knygomis.
Evaras Turas yra 20 knygų autorius, pelnęs daugybę apdovanojimų Islandijoje ir užsienyje. Autorius yra dukart nominuotas Islandijos literatūros premijai už kūrybą vaikams ir jaunimui, 2016 m. tapo tarptautinio konkurso DeBary Outstanding Children’s Book Awards 2016 finalininku, yra pelnęs prestižinę The Bookseller‘s premiją, už savo tv laidas jis yra gavęs net keturis Edda apdovanojimus
Nuo 2014 m. Evaras Turas kasmet organizuoja nacionalinį skaitymo iššūkį vaikams nuo 5 iki 16 m. Iššūkio finale atsitiktine tvarka atrenkami 5 dalyviai ir jiems suteikiama garbė tapti knygų serijos „Jaunojo mokslininko Evaro nuotykiai” personažais. Per penketą iki šiol surengtų skaitymo iššūkių vaikai Islandijoje spėjo perskaityti net 330 tūkstančius knygų!
2017 m. Evaras Turas buvo nominuotas prestižinei ALMA premijai už skaitymo skatinimą. Tais pačiais metais jis tapo vienu iš 39 geriausių jaunųjų vaikų ir jaunimo rašytojų Europoje.
Nepraleiskite progos susitikti su vienu populiariausių Islandijos rašytojų, radijo ir televizijos laidų vedėju ir išgirsti jo pasakojimų apie Islandiją, knygų rašymą ir įvairiausias būtybes iš Šiaurės!
Iki greito susitikimo!

Rašytojo viešnagę Lietuvoje organizuoja Šiaurės ministrų tarybos biuras ir vaikų literatūros festivalis „Vaikų knygų sala“.