Išvyka į Vilnių – antroji mokyklos dovana pirmūnams

Spalio 15 dieną dar viena užupiečių pirmūnų grupė mokyklos dovaną – kelionę – surengė į sostinę. Pirmiausia – į Vytauto Kasiulio dailės muziejų. Čia mokinius iš pradžių supažindino su danų tapybos „Aukso amžius“ paroda „Bundančios tautos“. Prieš kelias savaites, minint oficialių diplomatinių santykių pradžios tarp Danijos ir Lietuvos 100 metų jubiliejų, šią parodą atidarė Jos karališkoji prakilnybė Danijos kronprincesė Mary ir Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė. Parodą „Bundančios tautos“ sudaro 46 paveikslai, sukurti žymių XVIII a. pab.–XIX a. pr. danų „aukso amžiaus“ tapytojų. Mokiniai aktyviai įsitraukė į paveikslų analizę, reiškė savo pastebėjimus ir nuomones. Kartu praplėtė žinias apie Danijos karalystės kraštovaizdį, kasdienybę, gyvenimo būdą, istoriją.

Po to edukatorė pakvietė visus mokinius sukurti savo paveikslą tokia pat išskirtine technika, kokia kuria ir dailininkė Eglė Ridikaitė – purškiant aerozolinius dažus pridengus popierių savo rankų darbo trafaretais. Vaikai įniko į darbą ir netrukus gimė visas pluoštas įspūdingų darbų. Čia pat mokiniai surengė jų parodą, šalia jos pasakojo, kas labiausiai įsiminė iš šios edukacijos, ką labiausiai patiko daryti. Edukatorė buvo nustebinta mūsų mokinių aktyvumu ir ypač – branda. Šių savo darbų parodą nutarėme surengti ir savo mokykloje.
Dar viena intelektuali ir emociškai praturtinanti pramoga mokiniams buvo pažintinė ekskursija Valstybės pažinimo centre. Moderniausiomis priemonėmis pristatoma Lietuvos istorija, valstybės.