Kaziuko mugė

Metų ratas sukasi nesustodamas, ir, pasak mūsų klasiko K. Donelaičio, ,,Jau saulelė vėl atkopdama budina svietą“. Vienas iš pirmųjų pavasario pranašų Lietuvoje – Kaziuko mugė. Ukmergės Užupio pagrindinėje mokykloje Kaziuko mugei ruošiasi ne tik mokiniai, jų tėveliai, pedagogai. Kasmet vykstančiame renginyje apsilanko ne tik visi mokyklos darbuotojai, bet moksleivių tėveliai, mažieji šeimos nariai. Mugėje daugiausia prekiaujama rankų darbo įvairiais dirbiniais, pačių gamintais skanumynais.
Svarbu tai, kad mokiniai tokių renginių metu mokosi ne tik kultūringai bendrauti, derėtis, bet ir džiaugtis draugų sukurtais meniškais dirbiniais, pasisemti kūrybinių idėjų. Dažnas prekiautojas sakė, kad pelnas nėra svarbiausia, o smagu pajausti ,,tikrą gyvenimą“. Renginį organizavo Ukmergės Užupio pagrindinės mokyklos mokytoja Daiva Aniūkštienė.