Kur veda svajonės

Baigėsi pirmasis mokslo metų mėnuo… Ir štai šventė! Į Užupio pagrindinės mokyklos aktų salę, mėgstančius svajoti pradinukus, pakvietė rašytojas Virgis Šidlauskas.
Jaunasis rašytojas toks pats linksmas ir šmaikštus kaip ir jo knygelės „Ulfas ir stebuklinga barzda“ herojus Ulfas. Ant balto popieriaus lapo nupiešus kokią nors formą, visiems pakikenus ir aptarus, į ką tai panašu, atsirado knygelės veikėjai: berniukas, jo šuo Degtukas ir katinas Pelin Hudas, tėtis Ugnikalnis.
O dar dainelės, pritariant gitarai! Čia vėl vaikai turėjo padėti. Reikėjo tarti labai sunkų šalies pavadinimą Ulfapotamija, kurioje ir gyveno veikėjai ir stengtis, kad nesusimazgytų liežuviai! Ir su šia užduotimi užupiečiai susitvarkė.
Susitikimui einant į pabaigą rašytojas paprašė vaikų užrašyti ant mažų lapelių savo svajonę ir įmesti į „Tėtį Ugnikalnį“. Tai kitos knygelės „Ugnikalniukas ieško draugų“ personažas. Tėtį Ugnikalnį nulipdė knygeles iliustravusi dailininkė Tania Rex. Svajones tą pačią dieną Virgis Šidlauskas skaitė pievelėje prie Ukmergės kraštotyros muziejaus. Pabuvoję Ugnikalnyje, svajonės garantuotai išsipildys!
Susitikime dalyvavo 1a mokytoja Dženeta Rimeisienė, 4a mokytoja Daiva Butkienė, 3a mokytoja Vida Adomavičienė ir 4 b mokytoja Lena Makavičienė ir jų mokiniai.

Vaizdo įrašas, kur rašytojas skaito svajones >>