„Lobių ieškotojai“

Nuo 2023 m. balandžio 24 d. iki 2023 m. balandžio 28 d. Daugpilio nacionalinėje miesto vidurinėje mokykloje lankėsi mokiniai ir jų mokytojai iš Graikijos, Lietuvos, Turkijos, Italijos ir Rumunijos. Pagal programos „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo (KA2) strateginių mokyklų partnerysčių projektą „STORYTELLERS ACROSS EUROPE“ arba „TREASURES“ Latvija organizavo trumpalaikius mokinių mainų mokymus. Lietuvą atstovavo Ukmergės Užupio pagrindinės mokyklos komanda: anglų kalbos mokytoja Rusnė Valeikienė ir IT mokytoja projekto koordinatorė Virgilija Markevičienė bei 7a klasės mokiniai Ainė Žemaitytė ir Ernestas Mickūnas bei 6a kl. Gelmis Karpovas ir 6b kl. Saulė Jurkevičiūtė.
Projekto tikslas – bendradarbiaujant su visomis mokyklomis partnerėmis sutelkti dėmesį į įtrauktį, kultūrų įvairovės, skirtumų vertinimą ir bendrų Europos kultūros paveldo vertybių suvokimą, kūrybiškumą ir skaitmeninius įgūdžius naudojant technologijas. Projektas taip pat yra ES iniciatyvos „Europos paveldo dienos“ dalis.
Projekto veikloms skirtingose šalyse suteikti savi pavadinimai, orientuoti į projekto tikslą. Latvijos susitikimas: „Draugai Europoje“. Savaitę mokiniai mažose grupėse dirbo įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse, kur programoje „Story jumper“ kūrė naują skaitmeninį pasakojimą apie šį projekto susitikimą, plakatus apie projekto veiklas ir pasiekimus, lankėsi muziejuose, istoriniuose ir svarbiuose miesto objektuose, taip pat naudodami teatro elementus patys kūrė bendrą vaizdo pasakojimą, dalydamiesi žiniomis apie savo šalies materialiojo ir nematerialiojo kultūros paveldo lobius.

Mokinių pamąstymai. „Projektas man labai patiko, nes susipažinau su žmonėmis iš kitų šalių“ (Ainė). „Mums patiko šventinis stalas, prie kurio buvo galima paragauti kitų šalių maisto“ (Ernestas ir Gelmis). „Man patiko dalyvauti šiame projekte, nes galėjau panaudoti savo anglų kalbos, dainavimo, šokių įgūdžius ir žinias.“ (Saulė)
„Lobių ieškotojai“ susipažino ne tik su Latgalos perlais, jų istorijomis ir legendomis: Daugpiliu, Cietoksne, Agluonos bazilika, Duonos muziejumi, medinių skulptūrų parku Agluonoje, Čertoku ir Stropi ežeru, bet ir su Latvijos sostinės grožiu bei istorija, sužinojo, kaip Latvijos televizijos studijose kuriamos istorijos, o ekskursijos po Latvijos nacionalinės operos ir baleto teatro pastatą metu gavo dalyvavimo projekte pažymėjimus teatro scenoje.
Projekto dalyvių jaudulio ašaros, apkabinimai ir padėkos žodžiai – tai, kas didina gerus įspūdžius apie Latviją, jos žmones, tradicijas, gyvenimą ir teikia pasitenkinimą visiems, dalyvavusiems projekto „Pasakotojai Europoje“ veiklose Daugpilio nacionalinėje miesto vidurinėje mokykloje.