Malonus susitikimas su rašytoja Lina Žutaute, dovanos ir staigmenos…

Spalio 12 dieną mokyklų bibliotekų atstovai buvo pakviesti į Ukmergės viešąją V.Šlaito biblioteką. Jau treti metai iš eilės fondas „Švieskime vaikus“ dovanoja mokyklų bibliotekoms knygas. Tą dieną bibliotekoje svečiavosi knygų rašytoja ir dailininkė Lina Žutautė, garsiosios herojės Kakės Makės kūrėja. Viešnia dalijosi savo sėkmės bei knygų atsiradimo istorijomis.
Ypatingai, L.Žutautės knygelėmis susidomėjo pradinių klasių mokiniai. Jie skaitė „Kakė Makė ir didelė tamsa“. Pasidalino įspūdžiais, kaip nugalėti tamsos baimę, juk „tamsoje slypi tiek daug nuostabių žvaigždžių, tai gal visai neverta jos bijoti?“. Kaip ir kasmet, šiais metais mūsų biblioteka pasipildė dovanotomis knygomis.
Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacija (LAMBDA) paskelbė spalį mokyklų bibliotekų mėnesiu, kurio tema: „Mokau ir mokausi su biblioteka“. Nemažai renginių vyksta mokykloje: vienas iš jų skirtas gyvūnų globos dienai. Jau trečius metus bibliotekoje spalio mėnesį vyksta augintinių fotografijų paroda – konkursas. Jį rengia biologijos ir gamtos mokytoja Laima Motiejūnienė. Konkursas labai mėgstamas ir laukiamas mokinių, mokytojų, tėvelių. Tai proga parodyti savo mylimą augintinį visiems. Balsuoja bibliotekos lankytojai, o nugalėtojai apdovanojami prizais.
Spalio 18 dieną bibliotekoje į renginį „Tas kuris..“ ( pagal Linos Darbutaitės eilėraštį) rinkosi pradinių klasių mokiniai, kurie nori skaityti naujas, įdomias knygeles, susipažinti su 2017 Metų knygos rinkimuose dalyvaujančiomis knygomis ir aktyviai dalyvauti rinkimuose. Dešimtokė Inesa gyvai, betarpiškai, nuotaikingai papasakojo ir pacitavo labiausiai jai patikusias ištraukas iš skaitytų knygų. Po susitikimo iš bibliotekos mokiniai išėjo nešini naujomis knygomis.
Skaitykloje vyko puikus renginys apie gamtą „Ruduo saulutėj miega…“. Vaikai gilino žinias apie medžius, krūmus ir žolinius augalus, mokėsi skirti valgomuosius ir nuodingus grybus ir nepaklysti nuostabiame vaistažolių pasaulyje.
Nemaža dalis moksleivių dalyvavo balsuojant, Lietuvos Metų medžio rinkimuose. Daugiausiai balsų surinko Raganų eglė (Tauragės rajonas). Ji ir paskelbta 2017 metų Lietuvos medžiu.
„Grigo ratai
Per dangaus vartus