Mokomosios mokinių bendrovės R&SAMD sėkmė Ukmergės regioninėje mugėje

Mokyklos 9 ir 10 PM klasių mokiniai aktyviai įsijungė į Lietuvos Junior Achievement organizacijos vykdomą Mokomųjų mokinių bendrovių programą.
Ši programa suteikia 9-12 klasių mokiniams realią verslo patirtį dar mokyklos suole. Mokiniai spręsdami vietos problemą, atliepdami rinkos poreikį arba tiesiog testuodami savo idėjas kuria skirtingus verslus ir skleidžia verslumo dvasią. Programa nėra verslo simuliacija, tai realaus verslo kūrimo patirtis sužinant, kaip verslas yra vystomas, valdomas. Mokiniai patys turi priimti svarbiausius su jų verslu susijusius sprendimus. Įkurdami MMB mokiniai įgyvendina visą verslo valdymo ciklą: įkuria įmonę, sukaupia pradinį kapitalą, planuoja, kuria savo paslaugą arba produktą bei jį parduoda, vykdo rinkodaros kampaniją ir po mokymosi proceso uždaro savo įmonę.
Mokinių bendrovę kuruoja mokytojas, taipogi mokytojui ir mokiniams padeda ir juos konsultuoja verslo konsultantas.
10 ir 9 PM klasių mokiniai Rapolas Smulskis, Emilis Atkočiūnas, Arūnas Didrikas, Sidas Stolpovskis ir Marius Gerasimovič, kuruojant mokytojai Gražina Medišauskienei, įkūrė mokomąją mokinių bendrovę R&SAMD.
Šios bendrovės veikla susijusi su gamyba ir prekyba. Mokiniai gamino dirbinius iš medienos atliekų. Mokyklos MMB R&SAMD verslo konsultantas UAB „Paina ir Ko“. Mokiniai susitiko su įmonės direktore Raimonda Grumadaite, kuri supažindino su įmones veikla, verslo ypatumais.
2019 m. balandžio 5 d. mokinių bendrovė dalyvavo Ukmergės regionineje mugėje, kurioje pristatė savo gaminius – „Kalbančius rėmelius“. Vertinimo komisija įvertino mokinių pastangas, darbą ir idėją. Bendrovė iškovojo nominaciją „Draugiškiausia aplinkai idėja“. Mokiniai buvo apdovanoti asmeniniais prizais.
MMB R&SAMD kuratorė Gražina Medišauskienė