Mokyklos dovana stropiausiesiems

Užupio pagrindinė mokykla tęsia tradiciją apdovanoti geriausius savo mokinius – mokslo pirmūnus. Šiemet tokių mokinių radosi beveik pusė šimto. 2–8 klasių stropiausiems moksleiviams per du savaitgalius surengtos dvi kelionės: į Kauno muzikinio teatro spektaklį „Guliverio kelionės“ ir edukacija Kauno istorinėje prezidentūroje bei ekskursija Lietuvos valstybės pažinimo centre ir edukacija Vytauto Kasiulio dailės muziejuje.

Pirmoji kelionė – į Kauną. Muzikiniame teatre, kompozitorės, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės Zitos Bružaitės operoje vaikams, jaunųjų žiūrovų dėmesį kaustė ne tik muzikos garsai, įspūdingi artistų kostiumai, bet ir kūrinio idėja, jog iš tiesų „mažas žmogus yra ne tas, kuris žemo ūgio, bet tas, kurio mintys menkos, o poelgiai niekingi. Ir didelis yra ne tas, kuris pranoksta kitus ūgiu, bet tas, kuris kilnus, doras ir protingas. Mus augina dideli ir gražūs darbai, geri siekiai, o godumas, žiaurumas paverčia mus nykštukais“. Opera pastatyta pagal anglų rašytojo Džonatano Svifto romaną „Guliverio kelionės“, todėl ir jos autoriai kvietė vaikus į įspūdžių kupiną kelionę laivu. Laivas – net ir spektaklio programėlė. Tiesa, pagal brėžinius ją žiūrovams reikėjo susilankstyti patiems. Daugelis mokinių pirmą kartą lankėsi tikrame teatre ir ypač operoje. Lydinčios mokytojos supažindino su šio teatro istorija, priminė kultūringo elgesio teatre taisykles.
Istorinėje prezidentūroje mokiniai įsijautė į agento Mažylio vaidmenį – turėjo rasti ir iššifruoti istorinę informaciją, kad galėtų atrakinti kodinę spyną ir gauti dovaną. Po to, pasirinkę įdomiausią tarpukario Lietuvos istorijos faktą, papasakoti apie jį visiems ekskursantams.
Paklausti, kaip vertina šią dovanotą kelionę, mokiniai entuziastingai kėlė nykščius aukštyn.