Netradicinio ugdymo diena „Mokomės kitaip“

Pažintis su archyvu
Spalio 24 dieną didelė grupė užupiečių-būrelio „Istorijos paslaptys“ nariai bei 6b klasės mokiniai vyko į didžiausią archyvą Lietuvoje ir dalyvavo ekskursijoje „Pažintis su archyvu“. Jos metu stebėjo filmą, supažindinantį su Lietuvos centrinio Valstybės archyvo darbu, saugomais rašytiniais, kino, foto, garso dokumentais, aplankė įvairius archyvo struktūrinius padalinius, susipažino su dokumentų restauravimo darbais. Moksleiviai liko sužavėti kruopščiu ir atsakingu restauratorių darbu, jų pastangomis, siekiant atkurti ir išsaugoti unikalius valstybės istorijos dokumentus.

Istorijos pamoka muziejuje
Pažintį su tragiška Lietuvai ir jos žmonėms 1940-1991m. istorija tęsėme Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje. Muziejus įrengtas pastate, kuriame beveik 50 metų veikė sovietinės saugumo tarnybos, pasauliui geriausiai žinomos kaip KGB. Klausydamiesi gido pasakojimo, moksleiviai apžiūrėjo buvusį KGB vidaus kalėjimą -kameras, budėtojo kabinetą, sargybos kambarį, tardymo izoliatorius, karcerius, kuriuose kaliniai buvo ypač žiauriai kankinami lediniu vandeniu. Visus sukrėtė minkštoji kamera-viena niūriausių kalėjimo vietų-ir ant galinės sienos matomi tramdomieji marškiniai. Aplankėme kamerą Nr. 11. Joje už sovietinių represijų aukas meldėsi rugsėjo mėnesį Lietuvoje lankęsis Popiežius Pranciškus. Čia įrengta parodėlė „DIEVUI IR TĖVYNEI“, skirta represuotiems Lietuvos Katalikų bažnyčios dvasininkams. Niūrūs ir šalti požemiai leido iš dalies įsivaizduoti čia kankintų žmonių dalią.

Mokomės žaisdami
Žaisdami galime mokytis įvairiausių dalykų. Tą darė akmens amžiaus vaikai, tą darė viduramžiais, taip mokomės šiandien. Žaidimas yra kasdienybės istorijos dalis. Nepaprastai įdomius istorijos tyrinėjimus patyrė užupiečiai, apsilankę Žaislų muziejuje. Edukacinės pamokos metu jie patys išbandė įvairių istorinių laikotarpių žaislus, dirbo grupėse ir labai smagiai užbaigė įspūdžių ir naujų potyrių kupiną dieną.
Istorijos mokytoja Valentina Avižienė