Pailgintos dienos grupės veikla rudenį

Kai kurie pradinukai po pamokų susirenka į pailgintos dienos grupę. Sunkias kuprines padeda į šalį, trumpam užmiršta pamokas: pailsina galveles, pajudina kojeles, rankeles gryname ore ar sporto salėje. Grupėje vaikai žaidžia judriuosius ir stalo žaidimus, sprendžia galvosūkius, piešia, mena mįsles, atlieka kūrybinius darbelius, žaidžia mokomuosius kompiuterinius žaidimus, sportuoja, skaito knygeles.
Pailsėję kimba ruošti namų darbų.
Kelias savaites vaikai stengėsi sužinoti kuo daugiau apie rudenį: požymius gamtoje, rudens gėrybes, rinko mįsles, skaitė eilėraščius, kūrė pasakėles, pirmokėliai dėliojo žodžius, vyresniems teko – sudėtingesnės užduotys. Sveiko maisto šventėje sužinojo apie sveikatai naudingus produktus, dėliojo maisto piramidę.
Prie Lietuvos žemėlapio stengėsi išmokti kuo daugiau miestų, upių vardų. Rinko nugalėtojus.
Vaikams skaityti nelabai patinka, juos domina šiuolaikinės technologijos, todėl skaitome po nedaug, kartais lauke, pasipuošę veikėjų karūnomis, kolektyviai kuriame pasaką. Spalio mėnesį Mikei Pūkuotukui sukanka 90 metų, kaip išleista pirmoji knyga, o vaikai mėgsta filmukus apie šį veikėją, tai ir knygelę skaityti sekasi.
Pradinukai dalyvauja perskaitytų knygelių skirtukų konkurse. Taip pat skaitymo įgūdžių tobulinimo projekte – Bibliotekų metams – skaitanti Ukmergė. Artimiausias renginys – Šiaurės šalių knygų savaitė.
Kaip Mikė Pūkuotukas visą laiką praleidžia ieškodamas medaus, taip norėtųsi, kad vaikai skaitydami atrastų savo mylimiausias knygas.
Rasa Kisielienė