Profilaktiniai tyrimai mokykloje ir jų rezultatai

Gerbiami mokytojai, mokiniai, tėveliai ir visi, kurie rūpinatės švietimu!

Kadangi COVID -19 virusu galime užsikrėsti įvairiose vietose ir net patiems to nežinant paskleisti virusą, rekomenduojama mokiniams  profilaktiškai testuotis. Tai leidžia nustatyti ligą, kai sergantis nejaučia jokių simptomų, bet ją platina kitiems.  Toks testavimas yra savanoriškas. Sutikimą dėl vaiko iki 16 metų testavimo mokyklų administracijoms pateikia tėvai, o nuo 16 metų mokinys apsisprendžia pats.
Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu įteisinta, kad rajono bendrojo ugdymo  mokyklose bei Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje savanoriškas testavimas vykdomas kas 3-5 dienas savikontrolei skirtais greitaisiais antigenų testais. Savikontrolę vykdyti mokiniams padeda Ukmergės visuomenės sveikatos biuro specialistai ir mokyklų administracijos paskirti atsakingi darbuotojai.
Šiuo metu  profilaktiniame testavime COVID-19 ligai nustatyti dalyvaus net 1700 mokinių iš visų Ukmergės rajono bendrojo ugdymo įstaigų bei Technologijų ir verslo mokyklos. Tikimės, kad šis būrys plėsis ir tai leis mums ugdymo procesą visiems mokiniams organizuoti klasėse bei apsaugoti mokyklas nuo infekcijos protrūkio.
Pabrėžiame, kad tai yra savanoriškas, labai rekomenduotinas testavimas. Testai leidžia įvertinti, ar virusas šalia. Tai viena iš priemonių, padedančių apsisaugoti nuo COVID-19. Mokyklose taikomi ir visi kiti saugumo reikalavimai: srautų reguliavimas, atstumų bei higienos normų laikymasis, patalpų vėdinimas, paviršių dezinfekavimas ir kt.
Visos šalies savivaldybės priėmė tokį sprendimą dėl to, jog absoliučiai visi vaikai, įskaitant ir mokinius, kurių tėvai neduoda sutikimo juos testuoti, galėtų mokytis ne nuotoliniu, o kontaktiniu būdu – klasėse.

Ukmergės rajono savivaldybės administracija

Profilaktiniai tyrimai mokykloje ir jų rezultatai

Informuojame, kad užtikrinant saugų mokymąsi kontaktiniu būdu, mūsų mokykloje kiekvieną pirmadienį 1-10 klasių mokiniams, bus atliekami profilaktiniai periodiniai tyrimai greitaisiais antigenų testais (mokiniai atlieka savarankiškai, prižiūrint mokyklos paskirtam darbuotojui).
Profilaktiniai tyrimai nebus atliekami mokiniams, kurių tėvai (globėjai) nepasirašė sutikumų, kad mokiniai būtų testuojami. 
Ėminius mokiniai savarankiškai ims patys, prieš tai instruktuoti ir tai bus atliekama prižiūrint visuomenės sveikatos specialistui.

NVSC primena svarbiausius žingsnius mokykloje nustačius COVID-19 atvejį >>

Tyrimų rezultatai

2021-09-13 Užupio pagrindinėje mokykloje 1-10 klasių ištirti 144 mokiniai. Visų greitųjų antigenų testų rezultatai neigiami.

2021-09-20 Užupio pagrindinėje mokykloje 1-10 klasių ištirti 138 mokiniai. Visų greitųjų antigenų testų rezultatai neigiami.

Mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Audra Bertašienė
Tel. nr. 8 675 72482
El. paštas ursvsb.audra@gmail.com

Darbo grafikas:
Pirmadienį 8.00–16.52
Trečiadienį 8.00–16.52
Penktadienį 8.00–16.52