Projektas „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“

Lapkričio 14-20 dienomis mokykloje vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Į renginį įsijungė ne tik gausus pradinukų būrys su savo mokytojomis, bet ir vyresniųjų klasių moksleiviai. Skaitymai vyko ne tik klasėse, bet ir namuose: daug vaikų skaitė knygas vakarais su savo tėveliais ir seneliais. Juk skaitymas žvakių šviesoje sukuria jaukią aplinką ir skatina bendrauti, atvirai pasikalbėti, pasidalinti įspūdžiais. Bibliotekoje, skaitykloje buvo paruoštos parodos, stendai, vyko skaitymai balsu, knygų aptarimai. Moksleiviai skaitė Šiaurės šalių autorių kūrinius: apsakymus, pasakas, eilėraščius. Skaitymo įgūdžių tobulinimas ypatingai svarbus mažiesiems knygų draugams. Kūrybingai skaitomų kūrinių klausėsi pradinių klasių mokiniai: 1a kl. (V. Adomavičienė), 2a kl. (D. Butkienė), 2b kl. (L. Makavičienė), 3a kl. (Dž. Rimeisienė), 3 b kl. (D. Masevičienė), 4a kl. (R. Piešinaitė). Pailgintos dienos grupėje mokiniai su mokytoja R. Kisieliene pasakas skaitė kiekvieną dieną, o penktadienį 7 a klasės mokinė K. Diliūnaitė vaikams vaizdžiai papasakojo apsakymą, pateikė klausimų, pamokė žaidimų. Šiaurės šalių apsakymus 5 a ir 5b klasėse skaitė lietuvių kalbos mokytoja A. Kiaulienė. 10 PM klasė taip pat dalyvavo skaitymuose. Jiems bendraamžių grenlandų kūrinius skaitė bibliotekininkė N. Čepukėnienė. Geografijos mokytoja B. Tiškevičienė vaizdžiai papasakojo mokiniams apie Grenlandiją.

Mokiniai ne tik skaitė, bet ir stebėjo spektaklį „Luotas“, kurį suvaidino 7a klasės mokiniai. Į renginį buvo pakviesti 2a klasės mokiniai, kaip garbės svečiai, nes jie ne tik perskaitė daug knygų ,bet ir pagamino daugiausia knygų skirtukų ir laimėjo pirmą vietą konkurse.
Dėkojame visiems, kas aktyviai dalyvavo projekte ir tikimės, kad knygos užims svarbią vietą moksleivių gyvenime.

Skaityklos ir bibliotekos informacija