Projekto „News from a greener Europe” susitikimas Užupio pagrindinėje mokykloje

Ukmergės Užupio pagrindinėje mokykloje gegužės 20-25 dienomis vyko projekto „News from a greener Europe” penktasis mobilumo susitikimas.
Projektas „News from a greener Europe” prasidėjo 2017 metais. Jo trukmė 2 metai ir šis mobilumo susitikimas yra paskutinis, apibendrinamasis. Projekte dalyvauja Ispanija, Portugalija, Latvija ir Lietuva. Projekto koordinatoriai italai. Dalyvaudami projekte mokytojai ir mokiniai nagrinėja ekologines problemas, svarsto ir aptaria būdus kaip turi elgtis žmonės, kad žemė, kurioje gyvename būtų žalesnė.
Kiekvienam mobilumo susitikimui kiekviena šalis kuria video filmą apie ekologines problemas: oro užterštumą, vandens užterštumą, atliekų tvarkymą ir būdus jiems spręsti. Video filmai sujungiami į TV reportažus.
Į Ukmergę yra atvyko 4 latvių ir po 5 italų, ispanų ir portugalų moksleiviai. Moksleivius lydėjo po 2 mokytojus. Moksleiviai svečiavimosi laikotarpiu gyveno Užupio pagrindinės mokyklos moksleivių šeimose.
Gegužės 20 dieną sutikome ilgai lauktus svečius ir nuteikėme darbingai savaitei.
Antradienį projekto dalyvius susirinkusius į mokyklą pasveikino Ukmergės Užupio pagrindinės mokyklos šokėjai ir dainininkai. Šokėjus ruošė mokytoja Ramunė Radzevičienė, dainininkus mokytoja Eglė Pratkelienė, renginį vedė mokytoja Daiva Aniūkštienė. Linksmas ir nuotaikingas koncertas sužavėjo mūsų svečius. Po koncerto trumpa ekskursija po mokyklą ir visi pėstute patraukėme į Ukmergės savivaldybę kur susitikome su miesto meru Rolandu Janicku ir Ukmergės Švietimo ir Sporto skyriaus vedėju Vaidotu Kalinu. Šiltas susitikimas, diskusija sužavėjo mūsų svečius.
Po susitikimo merijoje pėsčiomis patraukėme į „Ukmergės vandenis“. Mus sutiko ir pagirdė skaniuoju Ukmergės vandeniu bei parodė kaip vanduo valomas.
Mobilumo susitikimo metu veiklos netruko. Kadangi projekto pavadinimas „Naujienos iš žaliosios Europos“ parodėme, kad mūsų Lietuva tikrai žalia. Žaluma ir mėlynas skaidrus ežeras Trakuose, Kernavės piliakalniai, Vilniaus architektūra sužavėjo svečius.
Mes ne tik keliavome. Mokiniai kartu su globojamais mokiniais dalyvavo pamokose, vėliau dirbo grupėse ir kūrė plakatus su šūkiais projekto temomis: dirvožemio apsauga, išmetamųjų dujų mažinimas, atliekų tvarkymas, atsinaujinančios energijos išteklių apsauga, vandens išteklių apsauga. Grįžus namo, visos šalys ir toliau tęs šūkių kūrimą, sukurtus šūkius talpins projekto svetainėje. Peržiūrėjome ir sukurtus video reportažus projekto temomis. Tai leido visiems dalyviams įvertinti partnerių atliktą darbą. Projekto susitikimo uždarymo ceremonijos metu visi dalyviai gavo sertifikatus ir proginių suvenyrų.
Po uždarymo ceremonijos vykome į Anykščius. Tai buvo kultūrinis – edukacinis vizitas į senovinį ūkį Ir Arklio muziejų, kur projekto dalyviai sužinojo apie senas tradicijas, būtent duonos ruošimą ir kepimą. Tokia veikla tai puikus būdas atsisveikinti su visomis šalimis partnerėmis: Italija, Ispanija, Latvija, Portugalija.
Mes susiradome daug draugų ir tikime, kad mūsų projektas tai mažas indėlis kovojant su klimato kaita.
Bet svarbiausia draugystė…

« 2 »