Projekto ,,Secure Internet. Real Freedom“ susitikimui pasibaigus

Lapkričio 15–20 d. Ukmergės Užupio pagrindinės mokyklos mokytojų ir mokinių komanda lankėsi Turkijos Kaiserio mieste Haci Musatafa Gazioglu vidurinėje mokykloje. Į mokinių ir mokytojų mobilų susitikimą vyko mokyklos direktorė Regina Razmienė, anglų kalbos mokytoja Rusnė Valeikienė ir projekto koordinatorė mokytoja Virgilija Markevičienė ir 8a klasės mokiniai Rusnė Romanovaitė, Aistėja Skapaitė, Dovydas Skapas ir 8b klasės mokinys Matas Gelūnas. Tai jau trečias mobilus susitikimas. Pirmieji du vyko Bulgarijoje ir Vengrijoje.

Kaiseryje susitiko partneriai iš Lietuvos, Vengrijos, Rumunijos, Bulgarijos, Turkijos. Kad ir kaip būtų gaila, CIVID pandemija pakeitė planus ir negalėjo dalyvauti partneriai iš Italijos ir Lenkijos.
Susitikimo dienos neprailgo ir netruko pareiti, kadangi kiekvieną dieną mokiniai ir mokytojai dalyvavo įdomiose veiklose, diskusijose, susipažino su Turkijos kultūra, Kaiseriu ir Kapadokija.
Susitikimo tema: Konstravimas naudojant Arduino ir saugi paieška internete.
Pirmą susitikimo dieną šeimininkai pristatė savo mokyklą, šalies papročius, tradicijas, tradicinius valgius. Komandos aptarė susitikimo veiklą.
Mokiniams ir mokytojams buvo organizuotos Arduino pamokos, o vėliau mokiniai pasiskirstę į komandas konstravo robotus mašinas ir organizavo varžybas, kuri mašina greičiau ir toliau važiuoja.
Antrąją mūsų projekto „Erasmus plius“ dieną vyko ekskursija po Kayseri pilį ir Sel çuklu muziejų. Komandoms teko paieškoti informacijos internete ir palyginti rastą informaciją su gido pasakojimu. Sužinojome daug įdomių dalykų apie miesto istoriją.
rečią mūsų projekto dieną buvo surengta kelionė į Talasą ir Mazakalandą. Talasas nutolęs nuo Kaiserio 7 km ir tai senasis miestas išlaikęs autentišką architektūrą ir istoriją. Mazakalandas – didelis pramogų ir mokslo centras. Gidė mūsų projekto dalyvius pakvietė atlikti kelis eksperimentus. Didelį įspūdį paliko eksperimentas, kuriame buvo demonstruojama kaip jaučiasi žmogus žemės drebėjimo metu ar pakliuvęs į uraganą. O didžiausia įspūdį paliko riaumojančių dinozaurų ekspozicija.
Ketvirtoji mūsų projekto diena – kelione į Kapadokiją. Kapadokija – stulbinančio grožio geologinis stebuklas Tai regionas, kuris vadinamas svajonių šalimi. Jame susilieja nuostabi gamta ir turtinga istorija. Kapadokijoje gausu neįtikėtinos formos kalvų, urvų, sudėtingų tunelių sistemų, sudarančių ištisus požeminius miestus. Kadaise tai buvo viena iš stotelių Šilko kelyje. Šis siurrealistinis kraštovaizdis padengtas ugnikalnių pelenais, nusėtas uolomis, po žeme – išsiraizgę tūkstančių metų senumo labirintai.
Penktoji susitikimo diena buvo skirta refleksijai – aptarėme visų dienų veiklą, numatėme sekančio susitikimo Lietuvoje programą ir atsisveikinome.
Kiekvieną vakarą komandos pristatinėjo savo šalį, tautinius valgius, mokėme vieni kitus savo liaudies šokių ir dainų.
Namo grįžome pilni įspūdžių, idėjų ir laukdami sekančio susitikimo.