Sąmoningumo didinimo mėnuo „Be patyčių 2019“

Kovo mėnesį 1-8 klasių užupiečiai prisijungė prie Sąmoningumo didinimo mėnesio Be patyčių. Devynerius metus minėjome veiksmo savaitę Be patyčių. Su patyčiomis kovojame visus metus, bet šį mėnesį stengėmės atkreipti mokinių dėmesį į patyčių problemos aktualumą, sprendimo būdus.
1-4 klasių mokiniai spalvino gėles su užrašais: „Sąmoningumo didinimo mėnuo 2019 m.“ arba „Patyčios bijo tavo nepritarimo“. Aptarė, kas juos džiugina, liūdina. Skaitė ir aptarė situacijas, kas tai – pagalbos prašymas ar skundimas. Mokiniams patiko vaidinti emocijas (piktas, linksmas, išsigandęs, nustebęs ir kt.), kurias klasės draugai spėjo.
5-8 klasių mokiniai sprendė kryžiažodžius, paaiškino mintį „Patyčios bijo tavo nepritarimo“. Diskutavo: kodėl vaikai bijo prašyti pagalbos, kai iš jų tyčiojasi, kodėl svarbu prašyti pagalbos, kuo ir kaip gali padėti suaugusieji. Žiūrėjo, aptarė filmus: „Nelauk, kol sunkumai užaugs. Papasakok“, „Pykšt pokšt – tu negyvas“ bei „Sportuok be patyčių: išdrįsk būti herojumi!“, „Būk stiprus, kreipkis pagalbos!“, „Stabdyk patyčias ramia reakcija ir humoru!“, kuriuose profesionalūs krepšininkai kviečia paauglius stabdyti patyčias, siekti pergalių vieningai ir draugiškai.
5b klasės mokiniams bendruomenės pareigūnė D. Novikienė kalbėjo apie elektronines patyčias, kaip jų išvengti. Parodė filmuką „Elektroninės patyčios, ar žinai, kaip jas stabdyti?“.
Visada geriau pasimokyti iš svetimų klaidų…
Etikos mokytoja D. Misiūnienė