Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ

Šiais metais mėnuo BE PATYČIŲ buvo paminėtas mišriuoju būdu. Kovo pradžioje tiek pradinukai, tiek vyresnieji mokiniai mokėsi nuotoliniu būdu. Vėliau pradinukai grįžo mokytis į mokyklą.
1-4 kl. mokiniai vaidino situacijas „Pagarbus – nepagarbus“ elgesys, mokėsi, kaip reaguoti į nepagarbų elgesį. Žiūrėjo ir aptarė filmukus: „Kaip išreikšti pyktį, neįskaudinant kito“, „Atpažink liūdesį ir kitus jausmus“, „Kaip susilaikyti nuo žeminančio elgesio internete“. Kūrė ir spalvino šūkius: Praleidžiu progą pasityčioti“, „Patyčioms ne“, žaidė žaidimus.
5-8 kl. Mokiniai aptarė situacijas – patyčios tai ar konfliktas, žiūrėjo filmą „Drugelių cirkas“, aptarė žodines ir fizines patyčias, paaiškino mintis: „Nieko nėra gražaus fizinių trūkumų demonstravime“, „Kuo sunkesnė kova, tuo šlovingesnė pergalė“, „Aš pats kaltas, ar ne drauguži? Gal per arti priėjau…“ ir kt. Taip pat žiūrėjo filmus: „Visa tiesa apie nuotraukų (ne)saugumą internete“, „Mitas: patyčių masto neįmanoma sumažinti“.
Jeigu kažkas iš klasės draugų Zoom‘e ar Teams‘uose vėl nemoka įsijungti kameros, kalba be garso? Norisi išrėžti, ką apie tai galvoji? Geriau sustoti, neskubėti ir padėti išspręsti kurią nors problemą. Labiausiai patikęs šių metų šūkis „Liežuvį dresuoju, prieš išsižiodamas galvoju“.
Labai viliuosi, kad po atliktų užduočių, mokiniai suprato, kad mūsų rankos ir žodžiai skirti ne patyčioms!
Etikos mokytoja D. Misiūnienė