Saugaus interneto savaitė

Užupio pagrindinės mokyklos moksleiviai dalyvavo renginiuose, skirtuose Tarptautinei Saugesnio interneto dienai.
Saugaus interneto savaitė minima vasario 4-9 dienomis, daugiau nei 120 šalių, jau 16-ą kartą. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius ir skatinti moksleivius atsakingai naudotis internetu ir technologijomis.
Savaitės veiklose aktyviai dalyvavo pradinukai. Lipdinių konkursui iš plastilino, modelino, molio pagamino įvairių darbelių. Fantazijos ir išradingumo nestokojo kurdami draugiško interneto simbolį. Vaikų rankose atgijo gyvūnų figūrėlės: meškučiai, kiškiai, voverės, katinai, pingvinai ir būtybės iš ateities: robotai, marsiečiai, skraidantys objektai.
Ar žino taisykles, kaip saugiai elgtis internete, pasitikrino spręsdami kryžiažodžius, stebėdami informacinius filmukus.
Vyresnių klasių moksleiviai klasių valandėlių metu aptarė pavojus ir grėsmes tykančius virtualioje erdvėje. Skaitykloje atliko testą ,,Ar esi saugus internete?”.
7a klasėje svečiavosi policijos pareigūnė Daiva Novikienė, kuri pateikė daug naudingos ir aktualios informacijos šia tema.
Atsakingai elgdamiesi, laikysimės šių metų Saugesnio interneto šūkio: ,,Kurkime geresnį internetą kartu!”.
Rasa Kisielienė