Saugesnio interneto savaitėje – Užupio mokyklos biblioteka

Lietuvoje vasario 10-15 d. skelbiama Saugesnio interneto savaitė, kurios metu bibliotekose ir mokyklose vyksta įvairūs renginiai ir tiesioginės interneto transliacijos saugesnio interneto temomis tiek vaikams ir jaunimui, tiek suaugusiems. Šios pasaulinės iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.
Septintokai Osvaldas ir Mantas, dešimtokė Monika  visą savaitę buvo tapę e-konsultantais. Visi pradinių klasių mokiniai galėjo konsultuotis ir gauti pagalbą rūpimais klausimais.
Klausydamiesi e-konsultantų pasakojamų istorijų, žiūrėdami filmuką, matė įvairias keblias situacijas į kurias lengva patekti nepatyrusiems internautams ir sunku išsipainioti. Čia pagalbą siūlė ir protingasis Apuokas ir Pranukas. Pailgintos dienos grupės mokiniai su mokytoja Rasa Kisieliene kūrė draugiško meškučio portretus ir galvojo jiems vardus. 4b klasė kartu su mokytoja Virgilija Markevičiene diskutavo, kaip elgtis kad būtum saugus internete. Dirbdami grupėse kūrė slaptažodžius, nagrinėjo kurie slaptažodžiai tinkami, o kurie klaidingi. Visi džiaugėsi sukūrę tokį slaptažodį kurio nenulauš joks hakeris.
Daug naujo apie elgesį internete sužinojo ne tik mokydamiesi saugaus elgesio internete taisyklių, bet ir spręsdami kryžiažodžius, ir atsakydami į anketos klausimus. Iš nuotraukų sumontavome koliažą ir išsiuntėme į Vilnių.
Akimirkos iš veiklų 1b, 2a, 3a,3b, 4a, 4b klasėse.