Tarptautinis Erasmus+ susitikimas Saragosoje. Projektas “News from a greener Europe”

Ukmergės Užupio pagrindinės mokyklos bendruomenė dalyvauja Erasmus+ projekte “News from a greener Europe”. Projekte dalyvauja Italijos, Ispanijos, Portugalijos , Latvijos ir Lietuvos moksleiviai. Gegužės 7-12 dienomis mūsų mokyklos komanda, kurią sudarė 7a klasės mokinys Nojus Žitkauskas, 8a klasės mokinės Aistė Aniūnaitė ir Austėja Paškevičiūtė, anglų kalbos mokytoja Sonata Terekienė ir projekto koordinatorė Virgilija Markevičienė skrido į Ispanijos miestą Saragosą, kur vyko tarptautinis komandų susitikimas.
Saragosa – miestas šiaurės rytų Ispanijoje, prie Ebro upės; Aragono regiono ir provincijos sostinė, bei centras.Saragosa, penktas didžiausias Ispanijos miestas.
Kelionė netrumpa: Vilnius – Londonas – Madridas – Saragosa.
Saragosoje mus sutiko mokytojai ir mokinių pas kuriuos gyveno mūsų moksleiviai tėveliai. Po ilgos kelionės norėjosi poilsio, nes žinojome, kad laukia įtempta ir darbinga savaitė.
Antradienį nuo ankstyvo ryto San Vincente de Paul mokykloje laukė iškilmingas sutikimas ir koncertas.
Po koncerto ekskursija po mokyklą ir būsimų veiklų apžvalga aktų salėje.
Kiekviena šalis, kiekvienas miestas turi kuo didžiuotis, o Saragosoje žymiausia ir labai išsiskirianti iš viso miesto panoramos yra Saragosos bazilika (Basilica de Nuestra Señora del Pilar). Pagal katalikišką legendą, šioje vietoje ant Ebro upės kranto, kurioje pastatyta bazilika, 40 mūsų eros metais apsireiškė Mergelė Marija. Šis stebuklas buvo pripažintas Katalikų bažnyčios popiežių, o 1681 metais prasidėjo bazilikos statybos.
130 metrų aukščio baziliką puošia kupolas, keturi varpo bokštai ir spalvoti stogeliai – bokšteliai. Bazilikos interjeras taip pat vertas dėmesio – įėję į baziliką, stebėjomės jos dydžiu ir puošnumu.
Tai buvo pirmasis mūsų aplankytas objektas.
Ispanijoje ir siesta… Mokiniai vyksta į namus, kur leidžia laiką su šeimomis, mokytojai gali pasigrožėti Saragosos senamiesčiu. Romėnų sienų likučiai, La Lonja – senoji birža, La Seo – ant VIII amžiaus mečetės liekanų išdygusi gotikinė San Salvadoro katedra, daugybė kitų bažnyčių, de Piedra tiltas, Eifelio bokšto architektūros įkvėpta centrinė turgavietė (Mercado de Lanuza) – viskas čia centre.
Pavakare vykstame apžiūrėti Misericordia bulių kautynių arenos ir netoli jos esančių XI amžiaus Aljaferia karalių rūmų.
Antros dienos ryte visa komanda susirinkome mokykloje. Trumpai aptarę pirmos dienos įspūdžius, keliavome į “AEMET”(nacionalinę metereologijos agentūrą), kur mūsų laukė įdomi paskaita, bandymai ir eksperimentai. Po paskaitos grįžome į mokykla, o kiekvienos projekto šalies atstovas su koordinatoriumi vyko į nacionalinę radio stotį dalyvauti diskusijoje, koks kiekvienos šalies indėlis yra kad mūsų Žemė taptų švaresnė. Lietuvai atstovavo Austėja Paškevičiūtė.Mokykloje mokiniai dalyvavo integruotoje matematikos ir gamtos mokslų pamokoje, o popietę mokykloje vyko „Scavenger Hunt“ (Gynkana) moksleivių spektakliai gamtosaugos tema ir kostiumų konkursas. Portugalų komanda taip pat pristatė savo spaktaklį ir tapo geriausių kostiumų laimėtojais.Ketvirtadienį keliavome į Pirėnus. Aplankėme San Juan de la Peña vienuolyną, 15 minučių kopėme “Pirėnų balkonu”, užkopus mūsų laukė piknikas gamtoje. Grįždami į Saragosą apsilankėme Jacos mieste. Apžiūrėjome katedrą ir citadelę. Vėlai vakare grįžome į Saragosą.Greitai bėgant laikui sulaukėme ir penktadienio. Ryte vėl susirinkome mokykloje, kur mokiniai išsiskirstė po klases, o mokytojai aptarė būsimą susitikimą Latvijoje. Po pamokos kiekviena šalis pristatinėjo namuose sukurtą filmuką. Mūsų namų darbų užduotis buvo video filmas apie atliekų tvarkymą. Po filmukų aptarimų keliavome į Saragosos nacionalinę konservatoriją, kur mūsų laukė koncertas, susitikimas su išskirtiniais svečiais:Verónica Lope Europos Parlamentare, Italijos konsulato pavaduotoje. Sertifikatus dalyviams įteikė švietimo ministerijos atstovas. Laikas prabėgo greitai. Atėjo laikas išsiskirti. Laukė ilga kelionė į Lietuvą. Sekantis susitikimas bus rudenį Latvijoje.