Vaikų užimtumo atostogų metu vasaros stovykla „Augu sveikas ir laimingas“

Ukmergės Užupio pagrindinės mokyklos vaikų vasaros užimtumo stovykla „Augu sveikas ir laimingas” skirta 1-4 klasių mokiniams. Stovykla vyko nuo 2022-06-13 iki 2022-06-17 (5 dienas).
Stovyklos tikslas buvo turiningai užimti mokinius vasaros atostogų metu. Per sportinę, kūrybinę, edukacinę veiklą ugdyti natūralų gebėjimą išgyventi pralaimėjimą ir nesėkmes gyvenime ir kitose srityse. Ugdyti sveiką gyvenimo būdą ir stiprinti mokinių sveikatą, spręsti vaikų užimtumo, nusikalstamumo prevencijos klausimus. Siekiama ugdyti savimonės, savitvardos, socialinio sąmoningumo, sprendimų priėmimo, atsakingo elgesio asmeniniame, bendruomenės ir mokyklos gyvenime. Mokytis tvarumo, taupumo, ekologijos.
Su vaikais stovykloje kas dieną dirbo socialinė pedagogė ir pasikeisdamos 8 mokytojos.
Stovyklos atidarymo dieną vaikai susipažino. Buvo išrinktas seniūnas ir jo pavaduotojas. Iškėlėme pačių pieštą stovyklos vėliavą.
Vaikams susipažinus ir aptarus lūkesčius, kūrybinėje laboratorijoje vyko karolių ir padėkliukų gamyba vilnos vėlimo metodu, pokalbis apie pinigus, jų taupymą, mokymasis atskirti būtinybę nuo norų.
Antrą stovyklos dieną vykome į išvyką į Molėtų turizmo ir verslo informacijos centrą Virtuali edukacinė erdvė „Molėtai kitaip”. Tai unikalus virtualus turas laiku per Molėtų istoriją! Su virtualios realybės technologijos šalmais nusikėlėme beveik 3 tūkstančius metų atgal ir žingsnis po žingsnio virtualioje realybėje keliavome iki dabartinių laikų. Grįždami į namus įlipo į Mindūnų apžvalgos bokštą.
Kinų kalbos ir kultūros namų edukacijos metu mokiniai leidosi į kultūrinę kelionę po šią milžinišką Azijos šalį. Pažintinės edukacijos metu jie susipažino su tradicinėmis Kinijos šventėmis ir papročiais, pasigamino knygos skirtuką, dekoruotą pačių rašytais hieroglifais.
Išvykos į Ukmergės V. Šlaito viešąją biblioteką metu vaikai kalbėjosi apie pasakas, kūrė ir gamino pasakų herojus. Linksmai grįžo paupio taku, stabtelėjo žaidimų aikštelėje, grįžo pilni įspūdžių.
Stovyklos uždarymo dieną mokiniai užpildė anketas, aptarė Stovyklos stipriąsias ir silpnąsias puses, aptarė edukacines programas, jų efektyvumą ir naudingumą. Išsiaiškintas praleidęs turiningiausiai laiką stovykloje mokinys.
Stovyklos uždarymo šventė – draugiškos sportinės varžybos „lik sveikas drauge“, suvenyrų įteikimas.