,,Kaip matematika padeda kompiuteriui matyti“

5-ų klasių mokiniai svečiuose turėjo lektorę Ritą iš Kauno Technologijos Universiteto, kuri pristatė temą ,,Kaip matematika padeda kompiuteriui matyti“. Šioje pamokos trukmės edukacijoje buvo lyginama žmogaus regos sistema ir kompiuterio gebėjimas „matyti“: kaip matematika padeda kompiuteriui atpažinti vaizdus. Vaikai stebėjo realius pavyzdžius, kaip pikseliai sukuria vaizdą, bandė atspėti spalvas pagal skaičius ir jų kombinacijas.

Įsitikino, koks kartais klaidinantis gali būti mūsų matymo suvokimas, pasitikrino, kas yra optinė apgaulė. Sužinojo, kokios svarbios yra išmaniosios technologijos, kaip greit jos vystosi, kaip kompiuteris atpažįsta vaizdus, kiek medžiagos reikia, kad jis juo pradėtų atpažinti, kodėl tuos vaizdus svarbu atpažinti ir ar norėtume, kad ateityje visi būtume atpažįstami.
Pabaigoje vaikai išbandė smagų mokslininkės pasiūlytą žaidimą, kai programėlės pagalba per 20 sekundžių reikia nupiešti užrašytą objektą ir kas sekundę kompiuteris vis bando įvardyti, ką ,,mato“.