Užgavėnės Ukmergės Užupio pagrindinėje mokykloje

Užgavėnės, Užgavėnės. „Žiema žiema, bėk iš kiemo“….
Liaudyje Užgavėnės vadinamos „slenksčiu tarp nueinančios žiemos ir ateinančio pavasario”, jos laikomos pavasario pradžia, todėl įvairiais veiksmais – triukšmo sukėlimu, sočiomis vaišėmis, linksmu ir išmoningu karnavalu stengiamasi paspartinti kosminį ciklą – pavasario atėjimą. Beje, pats žodis „karnavalas“, išvertus iš lotynų kalbos, reiškia „sudie mėsai“ (carne vale). Nuo seno lietuviai per Užgavėnes daug dainuodavo, šūkaudavo, linksmindavosi – buvo manoma, kad triukšmas pažadina iš miego šalčio sukaustytą žemę. Šių metų Užgavėnės Lietuvoje šalčio nesukaustytos ir be sniego (kaip Brazilijoje), neteko pasivolioti jame, kad metai būtų derlingi, ir tarsi nėra ką vyti iš kiemo … Tačiau kaip gi apsieisi be linksmų pokštų, tradicijų, apeigų. Taigi, mūsų mokykla surengė Užgavėnių šventę.