„Įdomieji eksperimentai“

Gražią penktadienio popietę, prieš ilgąjį savaitgalį, dalis Užupio pagrindinės mokyklos pradinukų džiaugėsi KTU studentų mokslinės bendrijos ,,Įdomiaisiais eksperimentais“.
Šia šaunia edukacija siekiama populiarinti mokslą ir parodyti, koks įdomus jis gali būti. „Įdomiųjų eksperimentų“ pasirodymuose buvo sudėtingi cheminiai ir fizikiniai reiškiniai, paaiškinami remiantis konkrečiais praktiniais pavyzdžiais: skystas azotas, degančios rankos, giroskopas, šokančios liepsnos, auksinis lietus, fluorescencija – tai keletas iš daugelio fizikinių bei cheminių eksperimentų, kurie buvo pristatyti ir paaiškinti mažiesiems dalyviams. Integruoto mokymo dėka buvo stengiamasi kartu su dalyviais praktiškai pažinti daugelį gamtos reiškinių, fizikinių ir cheminių dėsnių.
Vaikučiai buvo sužavėti, kupini įspūdžių ir emocijų. Aktyviausi ir sumaniausi dalyviai buvo apdovanoti lipdukais, o visi dalyvavusieji pavaišinti sauso ledo ir skysto azoto pagalba ,,stebuklingais“ paverstais sausainukais ir gėrimais.

Svečiai išvyko, viliamės, taip pat kupini gražių įspūdžių, ,,pasikrovę” mokinukų džiaugsmingų emocijų, juoko ir… sočiais pilvais. Tądien 9-10 klasių mokiniai su technologijų mokytoja Aušryte, bei prisijungusia auklėtoja Birute gamino ir geranoriškai pasiūlė svečiams prisijungti, pasidalinti pietumis.