Interviu Vaikų knygos dienai

„Kai skaitome, mūsų mintys auginasi sparnus.
Kai rašome, mūsų pirštai dainuoja.“

Margarita Engle. Žodžių muzika

Artėja Balandžio 2-oji, Tarptautinė vaikų knygos diena. Ta proga kalbinu bibliotekos skaitytoją. Į klausimus jai padėjo atsakyti mama.

  1. Trumpai papasakok apie save.

Sveiki, aš esu septintokė. Man 13 metų. Mokausi Ukmergės Užupio pagrindinėje mokykloje. Prieš tai lankiau   darželį   ,,Buratinas“  .  Kartu su keliais darželio grupės vaikais mokausi toliau. Taip pat susipažinau su kitais vaikais ir susiradau naujų gerų draugų. Žinoma, turiu ir  geriausią draugę (BFF). Mes labai gerai sutariame viena su kita ir  mėgstame panašius dalykus. Pvz., tokią  pačią spalvą, muziką, sportinius žaidimus ir panašų maistą. Bet turim skirtumų. Jai nepatinka skaityti knygas, mokytis, ilgai vaikščioti ir skiriasi mūsų aprangos stiliai. O man patinka ilgai vaikščioti, bėgioti, kartais mokytis, bet labiausiai patinka skaityti knygas. Mano mėgstamiausi žanrai yra fantastinės, veiksmo, nuotykių, siaubo ir  kartais detektyvinės knygos. Tai pat esu gavusi ,,Metų skaitytoja“ diplomą už daugiausiai per metus perskaitytų  knygų.

  1. Kas įdomaus tau buvo nutikę?

Keliavau kartu su šeima po kitas šalis. Kartu su mama teko laimė plaukti trimis įspūdingais keltais,  aplankant tų šalių istorines vietas. Mums liko smagūs įspūdžiai ir keliaujant traukiniu. Bet vis tik labiausiai patiko keliauti keltais, nes jie buvo didžiuliai ir labai gražūs. Dar man teko laimė su mama penkis kartus suktis apžvalgos ratu, tai buvo labai smagu, nes kai pakyli į viršų atsiveria labai gražus vaizdas. Taip pat su mama ir tėčiu buvau pajūrio regioniniame parke, kur aplankėme bunkerį ir klausėmės gido pasakojimo. Kartu su mama, tėčiu ir sese aplankėme  Jūrų muziejų, kuris tikrai įspūdingas ir kerintis. Dar vykau į ekskursijas su klase. Keletas iš mano klasės vaikų pastatė 15-16 kėdžių bokštą. Atėjus rusų mokytojai visi linksmai pasijuokėm ir išardėme kėdžių bokštą. Taip pat spėjau padaryti kelias nuotraukas. Mokytoja pasakė – turėsim prisiminimą.

  1. Ką žmogaus gyvenime reiškia šeima? Ar didelė tavo šeima? Ar turi senelius? Jei turi, ar svečiuojiesi pas juos? Kuris šeimos narys tave dažniausiai palaiko?

Mano manymu šeima yra labai svarbi. Ji yra pirmoje vietoje.  Ji tave palaiko sunkiu metu ir džiaugiasi kai pasiseka. Mane palaiko visa šeima. Mano šeimoje yra mama, tėtis, vyresnioji sesė ir vyresnysis brolis.  Taip pat turiu dvi močiutes ir vieną senelį. Pas juos lankausi labai retai, dažniausiai per šventes. Tada susitinku savo pusbrolius ir pusseserę. Su jais praleidžiu daugiausiai laiko, nes jie mane kviečia žaisti visokius žaidimus.

  1. Kaip įveiki sunkumus?

Vaikystėje turėjau daug sunkumų, vienas iš tokių važiuoti dviračiu be pagalbinių ratukų, bet po daug  bandymų  su brolio ir sesės  pagalba  išmokau važiuoti dviračiu ir turiu išsilaikiusi dviračio važiavimo teises. Skaityti, plaukti mane išmokė mama ir dar visokių kitų dalykų. Šiais metais  man buvo iškilęs tik vienintelis sunkumas, laiko trūkumas, bet kai pradėjau planuoti savo laiką, viską atlieku laiku ir dar lieka laiko sportuoti arba skaityti knygą.

  1. Papasakok ką įdomaus veiki? Ar dalyvauji užklasinėje veikloje?

Pastaruoju laiku kažko įdomaus neveikiu ir nedalyvauju užklasinėje veikloje. Stengiuosi visą dėmesį sutelkti į mokslą, nes jis dabar yra svarbiausias. Kartais istorijos, informacinių technologijų ir lietuvių mokytojos paskiria įdomias užduotis. Pvz., parašyti rašinėlį apie praeities garsų žmogų arba apie garsų senovės mokslininką ir dar apie tai ar mes klausome liaudies dainų. Tam labai padeda knygų skaitymas. Jis lavina vaizduotę, praturtina  žodyną. Kai pradėjau skaityti knygas, mano rašinėliai  pagerėjo ir pradėjau gauti geresnius pažymius.

  1. Ar neišvargino pandemija? Netikiu, kad po pamokų iki nakties ruoši namų darbus ir nieko įdomaus nenuveiki? Rašai, kad turi daugiau laiko. Tai gal mamai padedi?

Iš pradžių pandemijos metu buvo sunku, bet po truputį pripratau. Iš tikrųjų gal dabar yra netgi geriau, nes mes sutaupome laiko, kurį išleidžiame keldamiesi anksti, eidami į mokyklą ir grįždami namo. O dabar jį galima panaudoti, darant namų darbus. Po namų darbų, stengiuosi kiek galiu padėti tėvams, be to dar turiu savo pareigų, kurias man reikia atlikti.

  1. Ką manai apie skaitantį žmogų? Pati mėgsti skaityti, o tavo bendraamžiai skaito?

Aš manau žmogus, kuris skaito knygas yra protingas ir sumanus. Man pačiai patinka jas skaityti. Nuo tada, kai pradėjau skaityti knygas, mano vaizduotė pagerėjo. Taip pat geriau pradėjo sektis rašyti rašinėlius, laiškus ir t.t. Mano klasiokai mano, kad man kažkas negerai, nes aš skaitau knygas, kurios yra nuo 100 iki 800 puslapių ir daugiau, bet man nerūpi, svarbiausia, man patinka,  aš skaitysiu ir niekada nepasiduosiu ant knygų skaitymo. Taip pat mano klasėje yra keli vaikai kuriems patinka skaityti kaip ir man.

  1. Kokios tau svarbios dvasinės vertybės?

Turbūt kaip ir kiekvienam iš mūsų.  Aš tikrai nežinau, bet mano draugai yra tokie drąsūs, protingi, sumanūs, išradingi, draugiški, nuoširdūs ir linksmi.

  1. Pagrindinė tavo pareiga – mokslas. Ar lieka laisvo laiko? Labiau patinka sportuoti ar skaityti? Kaip konkrečiai sportuoji? O kokia paskutinė knyga kurią skaitei?

Taip. Pagrindinė mano pareiga yra mokslas, bet jeigu aš susiplanuoju laiką, tada man lieka laisvo laiko, kurio metu aš galiu sportuoti arba skaityti knygas. Man skaityti ir sportuoti patinka vienodai. Aš sportuoju pagal savo susikurtą programą. Paskutinės knygos, kurią skaičiau tikrai neatsimenu, bet dabar skaitau autoriaus John Flanagan knygą ,,Žvalgo mokinys. Karališkasis žvalgas“. Siūlyčiau perskaityti visas jo knygas, jos tikrai labai įdomios.

  1. Ar gera mokytis Užupio pagrindinėje mokykloje?

Man patinka mokytis Ukmergės Užupio pagrindinėje mokykloje. Čia yra labai geri mokytojai, kurie viską nuosekliai paaiškina, kad suprastum. Tai pat yra didžiulė sporto salė, kurioje smagu sportuoti  su klasiokais, mokytis žaisti kvadratą, tinklinį, ruoštis estafečių rungtynėms ir dar rungtyniauti su draugais kas greitesnis. Man labiausiai patinka biblioteka, joje yra labai daug knygų įvairaus amžiaus vaikams. Tad ar atsakiau į jūsų klausimą, ar man patinka mokytis šioje mokykloje?

Ačiū už interviu. Sveikinu su artėjančia Vaikų knygos diena!

Plakatą sukūrė Brazilijos dailininkas Rogeris Mello