Lobių paieška tarptautiniame projekte

Ukmergės Užupio pagrindinė mokykla dalyvauja tarptautiniame Erasmus+ KA229 projekte „Storytellers across Europe. Treasures“. Kovo 20 dieną Ukmergės Užupio pagrindinės mokyklos bendruomenė sulaukė mokytojų iš Latvijos, Italijos, Graikijos, Rumunijos ir Turkijos. Nuo pirmos sutikimo minutės svečiai liko sužavėti draugiška, nuoširdžia ir šilta atmosfera. Pasisveikinimo šokis „Kepurinė“, sutikimas su druska ir duona, mokinių koncertas, pasivaikščiojimas po mokyklą susipažįstant su jos bendruomene, kūrybinės kaukių, dirbtuvės svečius taip sužavėjo, kad jie mokyklą pavadino tikru gilių tradicijų lobynu. Po pietų svečiai buvo pakviesti susitikti su Ukmergės meru ir Ukmergės švietimo skyriaus atstovais savivaldybėje. Vėliau lobių paieškos vyko Ukmergės mieste.
Antrą projekto dieną kultūriniai apsilankymai tęsėsi Trakų pilyje ir Valdovų rūmuose Vilniuje. Svečiai išgirdo garsią legendą apie Trakų pilies įkūrimą, sužinojo Lietuvos istoriją, o vaikščiodami po Vilniaus senamiestį – ir legendą apie Vilnių.
Trečią dieną visi lobių ieškojo Molėtų rajone. Pabuvoję moderniame Molėtų etnokosmologijos muziejuje, svečiai vyko į Žvejų muziejų Mindūnuose, kuriame visi nusikėlė į Lietuvos praeitį.
Pabuvoję A. Truskausko medžioklės muziejuje, svečiai liko nustebinti mūsų žymiausio Lietuvos medžiotojo kolekcija.
Ketvirta diena visus subūrė pabūti mokykloje kuriant, šokant ir vaidinant ir susipažįstant su lietuvių liaudies tradicijomis marginant kiaušinius ir gaminant lietuviškas švilpynes iš molio. Po pietų svečiai turėjo galimybę susitikti su Miško broliais, kurie supažindino svečius su atkurtos Lietuvos istorija.
Penktadienį, pasisėmę teigiamų emocijų šokant ir vaidinant bendrą projekto dalyvių spektaklį, pučiant svajonių balionus visi buvo pakviesti vykti į Anykščius. Kepė duonytę, ragavo lietuviškų patiekalų ir susipažino su Arklio muziejumi.
Svečiai tikrai būtų pasilikę dar ne vienai dienai mūsų krašte, bet mobilumas baigėsi, teko vykti namo.
Šio projekto tema dar kartą įrodė, kiek lobių turime kiekvienas savo šalyje ir kaip malonu tais lobiais pasidalinti su kitais.
Toliau lobių paieška vyks Latvijoje.