Metų laikų žingsniai…

Švelniais Mykolo akordeono garsais ir poetės Giedrės Maybe eilėmis Rasa ir Nijolė pradėjo integruotą lietuvių kalbos pamoką „Metų laikų žingsniai…“ Užupio pagrindinėje mokykloje. Šeštokai su mokytoja Laima Juzėniene dalyvavo integruotoje lietuvių kalbos pamokoje su literate, menininke, išskirtinių darbų kūrėja, kraštiete Giedrė Maybe.
Elegantiška, nuoširdi, šilta poezija padėjo nukeliauti į vasarą, „kai liepose veliasi vėjas, kai „lietus ant ledo stiklo siuva rudenį“, kai žiemą „žvilgsniu myluoja šalčio gūsis“, kai „pastogėj varvekliai po vieną lašų labirintus paseka…“ Klausėmės poetės skaitomų eilių. Nuskambėjus jai pačiai mieloms eilėms, mokiniai prašė padeklamuoti pirmąjį sukurtą eilėraštį, vėliau dar ir dar… Susidomėjo kada parašė pirmąjį eilėraštį, ar turi jį, kiek laiko užtrunka sukurti, kas įkvepia rašyti.
Turėti mieliausio augintinio šunelio ar katino portretą norėtų daugelis. Tokius norus kūrėja Giedrė Maybe paverčia realybe! Gyvūnų portretus iš numestų briedžio ragų pagal atsiųstą augintinio nuotrauką ji ir pagamina! Turėjome galimybę iš arti pamatyti Labradoro Retriverių, haskių, ir šiaip nekilmingų šunų, kačių ir kitų gyvūnų kruopščiai išraižytų portretų.
Iš poetės lūpų mokiniai išgirdo padrąsinančius ir įkvepiančius žodžius, būti savimi, atrasti save, kurti, rašyti. „Giliai įkvėpk, papūsk ir aš nuskrisiu, snaige ant tavo delno…“
Nijolė Čepukėnienė ir Rasa Kisielienė