Užgavėnės Užupio pagrindinėje mokykloje

Vasario 21 dienos rytą, vos pravėrus Užupio pagrindinės mokyklos duris, pasidaro aišku, kas čia vyksta. Grojama muzika ir vilioklių čigonėlių bandymas išburti atėjusių į mokyklą likimus visiems primena: šiandien bus švenčiamos Užgavėnės.
Pasiruošimas šventei vyko ne vieną dieną. Kas kaukes, kas Morę gamino, blynus ar skanėstus kepė, laužu rūpinosi, gražų Užgavėnių skelbimą gamino, dainas rinko ar šokius organizavo.

Taigi, sugužėjus į mokyklą, pertraukų metu visi buvo pakviesti į „Turgelį“, kuriame vieni pardavinėjo, kiti pirko ir ragavo skanėstus. O kokios Užgavėnės be laužo, Kanapinio, Lašininio, šokių ir dainų? Mokyklos kieme, bešaukdami „Žiema, žiema, bėk iš kiemo!“, užpykdėme Lašininį. Jis, visus „bepročiais“ išvadinęs, liepė „geriau ant pečiaus miegoti ir lašinius sau maumoti“. Kanapinis, neištvėręs Lašininio kalbų, pakvietė šį į kovą. Ilgai netrukus, jis kartu su žiema buvo išvarytas iš kiemo.
Visi liko patenkinti vėl sugrąžintomis Užgavėnėmis, nes labai liūdėjo kuomet nelabieji „virusai“ buvo jas pavogę.