Veiksmo savaitė be patyčių

Veiksmo savaitė be patyčių paskatino aptarti, kaip atpažinti ir elgtis susidūrus su patyčiomis internetinėje erdvėje.
2018 metų saugaus interneto savaitės šūkis: „Junkis, kurk ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs.“
Skaitykloje vyko diskusijos su mokiniais: ar aš esu saugus ir draugiškas internete, apie pavojus tykančius virtualioje erdvėje, interneto naudą, galimybes ir grėsmes. Savo žinias pasitikrino atlikdami testą (http://testas.draugiskasinternetas.lt).
Socialiniai tinklai: lobiai ar dideli pavojai? Vyresni moksleiviai prisipažino, kad neįsivaizduoja nė dienos be interneto, beveik visi turi susikūrę „Facebook“ profilį, dažnai bendrauja ir skelbia nuotraukas socialiniuose tinkluose, bet retai pagalvoja apie pavojus virtualiame gyvenime.
Didžioji dauguma socialiniuose tinkluose turi draugų, kurių realybėje nėra matę, čia gali slypėti įvairiausių pavojų, nes apsimesti kažkuo kitu labai paprasta.
Grupelė mokinių su saugaus elgesio internete taisyklėmis supažindino pradinukus.
Gimę skaitmeninėje eroje šiuolaikiniai vaikai smalsūs, žingeidūs, aktyvūs, naršo interneto platybėse. Su mokytojų, tėvelių pagalba ir pačių vaikų atsakomybe internetas gali būti naudingas, saugus ir draugiškas.
Rasa Kisielienė