Antrokų tiriamosios veiklos STEAM laboratorijose

Gegužės 22 dieną 2a klasės mokiniai kartu su mokytojomis Rasa Piešinaite, Virginija Černiauskiene ir Liudmila Kuchalskiene lankėsi Utenos STEAM atviros prieigos centre. Ten mokiniai dalyvavo edukacinėse pamokėlėse Biologijos – chemijos ir Astrofizikos – aerokosmonautikos laboratorijose. Vaikų veikla buvo pagrįsta principu „Susipažink – tirk – analizuok“. Mikroskopų pagalba antrokai tyrinėjo įvairias gamtines medžiagas, stebėjo cheminius eksperimentus, žaisdami žaidimą ,,Sekliai“ turėjo nustatyti eterinių aliejų kvapą – rūšį. Taip pat įgijo žinių apie dangaus kūnų stebėjimo prietaisus, susipažino su astronominių skaitmeninių vaizdų gavimo būdais, tyrinėjo Saulės bei kitų žvaigždžių bei planetų vaizdus. Aktyvus mokymasis vaikams labai patiko.

Po pamokų STEAM laboratorijose antrokai apsilankė Triušiukų slėnyje, esančiame Utenos rajono, Antalamėstės kaime, netoli Saldutiškio. Tiek daug skirtingų triušių rūšių vaikai dar nebuvo matę!
Taip pat antrokai džiaugėsi galėdami pasigrožėti tauriaisiais elniais, danieliais, Kamerūno ir Boer ožkytėmis, avytėmis, alpakomis, lamomis, kupranugariu, Watusi veislės karvytėmis, įvairiais paukščiais: stručiais, fazanais, kalakutais, dekoratyvinėmis vištytėmis, žąsimis, antimis, putpelėmis ir kitais šio slėnio gyventojais. Kai gyvūnai buvo apžiūrėti, paglostyti, pamaitinti, mokiniai pramogavo lauko žaidimų aikštelėje. Buvo puiki pažintinė, tyrinėjimų ir atradimų kupina diena!