Mokiniai aplankė Ignalinos atominę elektrinę

10PM ir dalis 7a klasės mokinių išvyko į fizikos mokytojos Gretos Vyšniauskienės suorganizuotą ekskursiją į Ignalinos atominę elektrinę (IAE). Informacijos centre klausėsi mokslininko paskaitos, stebėjo atominės elektrinės objektų maketus. Mokslininkas inžinierius Viktor Ognerubov, kuris yra gimęs atomininkų šeimoje ir savo gyvenimą paskyręs darbui atominėje elektrinėje, papasakojo, kaip vyksta neeksploatuojamos elektrinės, jos abiejų blokų ardymo ir kenksmingų, radiacija užterštų atliekų tvarkymo darbai. Mokiniai sužinojo, kaip giliai laidojamos ir kokiais sluoksniais užpilamos įvairiaus radiacios lygio atliekos, kas keisis IAE teritorijoje 2138 metais. Palyginimais darbuotojas parodė, kiek gelžbetonio, metalo buvo panaudota šio giganto statybai ir kaip nelengva visa tai dabar sutvarkyti tinkamai, pagal visus saugumo reikalavimus. Mokiniai apžiūrėjo Atominės elektrinės maketą, reaktoriaus darbą makete, išgirdo pasakojimą, kaip buvo vežamos radioaktyviojo urano kapsulės iš Rusijos ir kaip viena netgi buvo pavogta, kaip darbuotojai tikrindavosi radioaktyvumo lygį, kokios higienos laikėsi, Visus stebino atsakingumas žmonių, kurių rankose buvo jų pačių ir daugybės Europos gyventojų sveikata ir gyvybė.