Kelionė „Atgal į praeitį”

Rugsėjo 23-iąją minima Lietuvos žydų genocido diena. Didžiausias ir šiurpiausias hitlerininkų nusikaltimas Lietuvoje – masinės žydų žudynės.
Ukmergės Užupio pagrindinės mokyklos mokytojos Valentina Avižienė ir Virgilija Markevičienė 5b ir 8a klasės mokiniams vedė pamoką – pilietiškumo ugdymo renginį „Kelionė atgal į praeitį“.
Pamokos pradžioje sudarę improvizuotą traukinuką mokiniai nukeliavo į 1941 metų rugsėjo 23 dieną. Susėdę į suolus mokiniai klausė mokytojos Valentinos Avižienės pasakojimo apie holokaustą, getą, koncentracijos stovyklas, atimtas teises į laisvę ir gyvenimą.
Deja, pamoka buvo „sutrukdyta“ 8a klasės mokinės perskaitė Vilniaus generalkomisaro įsakymą liepiantį visiems žydams segėti Dovydo žvaigždes ir informavo kokios bausmės bus už žydų slėpimą. 5b klasės mokinai sprendė problemą „išduoti ar neišduoti“.
Sekantis pamokos etapas buvo senosiose žydų kapinėse, kur mokiniai padėjo akmenėlius, kuriuose buvo parašyti sušaudytų žydų vardai ir uždegė žvakeles jų atminimui, pagerbė žuvusius tylos minute.
Grįžę atgal į klasę, į 2019 rugsėjo 23 dieną mokiniai išklausė aštuntokių pasakojamų atsiminimų apie žydų žudynes.