Košės diena

Spalio 10 d. – Pasaulinė košės diena, kuri Lietuvoje minima nuo 2014 m. Tai diena, kai Lietuvos pirmokai rytą pasitinka pusryčiams valgydami gardžią ir sveiką avižinę košę.
Užupio pagrindinės mokyklos 1a klasės mokiniai prieš pradėdami valgyti grūdų perdirbimo bendrovės ,,Malsena“ košę išklausė paskaitėlę apie sveiką mitybą ir maistingų pusryčių naudą. Mažieji dovanų gavo knygutes ,,Košės diena“, kuriose buvo pateikta daug informacijos ir linksmų užduočių.
Tikime, kad pirmaisiais metais mokykloje suteiktos žinios bei teisingi pavyzdžiai padės suformuoti teisingą vaikų požiūrį į mitybą ir skatins sąmoningai rinktis naudingus ir maistingus produktus. Juk grūdų košė – energijos užtaisas visai dienai.
Daug gerų emocijų pirmokėliams suteikė kolektyviniai klasės pusryčiai. Buvo labai sveika, naudinga ir informatyviai linksma diena.
Mokytoja Rasa Piešinaitė