Paroda „Katės ir kačiukai“

Spalio 4-7 d. mokyklos skaitykloje vyko paroda „Katės ir kačiukai“, skirta gyvūnų globos dienai.
Aktyviai įsijungė pradinukai: piešė, klijavo, kūrė darbelius, rašė rašinėlius, atsinešė žaisliukų, fotografavo savo katinėlius.
Mokytoja Rasa Kisielienė pasakojo apie kačių veisles ir įdomybes iš kačių gyvenimo. Vaikai sužinojo, kad pasaulyje gyvena apie 400 milijonų kačių. Daugiausia Australijoje, kur dešimčiai gyventojų tenka net devynios katės, čia gyveno ir sunkiausias pasaulyje katinas – jis svėrė 21 kilogramą. Lengviausias – Himalajų kačiukas iš JAV svėrė vos 680 gramų. Katės 3 metai atitinka žmogaus 21 metus. Katės gali skleisti 100 įvairiausių garsų.
Nuo neatmenamų laikų katės siejamos su magija. Esama ir tokių, kurios yra laimės simbolis.
Japonijoje laimę, sveikatą, turtus, nešantis simbolis – Maneki Neko – „kviečianti katė“.
Legenda pasakoja, kad šventyklos katinas išgelbėjo valdovą nuo žaibo, kuris užklupus audrai slėpėsi po medžiu, o katinėlis, pakėlęs letenėlę kvietė ateiti, ir kai tik jis pasitraukė, žaibas trenkė į tą medį.
Šio katinėlio garbei Tokijuje, Gotukudži šventykla yra daugybės Maneki Neko statulėlių namai.
Čia pamatysime įvairiausių spalvų ir formų molinių, porcelianinių, medinių, paauksuotų, popierinių statulėlių, su pakelta kaire letenėle – kviečia lankytojus ir sėkmę, o dešine – turtus ir laimę.
Vaikai atsakinėjo į pateiktus klausimus, pažadėjo rūpintis gyvūnėliais, o katytė pamojavo letenėle palinkėdama sėkmės ir gerų pažymių.
Rasa Kisielienė