Pilietinė iniciatyva „VARDAI“

Minint Lietuvos žydų genocido atminimo dieną skaitomi Holokausto aukų vardai. VARDŲ skaitymai viešosiose Lietuvos miestų ir miestelių vietose vyksta jau aštuntus metus. Ukmergėje, senosiose žydų kapinėse, susirinkome juos skaityti trečią kartą. Šią iniciatyvą organizavo Jurga Jackevičiūtė. Ji – buvusi mūsų mokyklos mokinė, o dabar – Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus edukacinių programų vadovė. VARDŲ skaityme gausiai dalyvavo užupiečių bendruomenės nariai: prailgintos dienos grupės pradinukai, 8b, 9PM klasių mokiniai bei mokytojai V. Avižienė, G. Medišauskienė, L. Motiejūnienė, R. Kisielienė, N. Čepukėnienė. Jautriai ir prasmingai skaitytojų lūpose nuskambėjo 2336 nužudytų Ukmergės žydų vardai ir pavardės. Tai liudijimas, kad žmogus nėra tik skaičius.
Istorijos mokytoja Valentina Avižienė