Produktyviojo mokymosi diskusija

Lapkričio 24 dieną Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo vykusioje mokyklų mugėje savo veiklas pristatė ukmergiškiai – Užupio pagrindinė mokykla – ir Prienų „Revuonos“ pagrindinė mokykla. Apie šiose ugdymo įstaigose įdiegtą produktyvųjį mokymąsi kalbėjo mokyklų vadovai, mokytojai, patys mokiniai.
Ukmergės Užupio pagrindinėje mokykloje jau treji metai 9–10 klasių mokiniai mokymąsi derina su veikla praktinio mokymosi vietose – parduotuvėse, gamyklose, bibliotekose, grožio salonuose. Mokiniai, diskusijoje drąsiai reiškę savo nuomonę, pasakojo, kad naujoji mokymosi forma padėjo jiems atrasti save, pakeitė santykius su mokytojais ir tarpusavyje, suteikė pasitikėjimo savimi, sugrąžino mokymosi motyvaciją. Mokytoja Birutė Tiškevičienė teigė, kad ir mokytojų vaidmuo šiose klasėse kitoks nei kitose. Čia mokytojas daugiau patarėjas, draugas, patikėtinis. Devintokas Rapolas Smulskis, paklaustas, kuo ši mokymosi forma galbūt nepatinka, atsakė, kad nepatinka ne produktyvusis mokymasis, o kai kurių žmonių požiūris, kad jį renkasi negabūs, blogiausi mokiniai. Pats Rapolas mokėsi gerai, būtų patekęs į bet kurią gimnaziją, tačiau ketino išbandyti save kitokioje aplinkoje. Tai patvirtino ir dešimtą produktyviojo mokymosi klasę Užupio mokykloje baigęs Liutauras, dabar sėkmingai besimokantis gimnazijoje.
Parodoje buvo pademonstruotas abiejų mokyklų mokinių ir mokytojų sukurtas filmas, kuriame visuomenė išvydo mokinių veiklą praktinio mokymosi vietose, mokyklos klases, kuriose kiekvienas mokinys turi individualią kompiuterizuotą savo darbo ir poilsio vietą, išgirdo palankius įmonių vadovų, darbuotojų atsiliepimus.
Produktyviojo mokymosi klasėse mokinių neturi būti daug, todėl Užupio pagrindinės mokyklos direktorė Regina Razmienė pripažino, kad be savivaldybės palaikymo, pritarimo ir paramos produktyviojo mokymosi diegimas nebūtų įmanomas.
Produktyviojo mokymosi diskusijai vadovavo Švietimo aprūpinimo centro prie ŠMM rajonų koordinatorė Simona Plienaitytė ir mokslų daktarė Auksė Petruškevičiūtė.Šiuo metu Lietuvoje naująjį mokymąsi įdiegusios 5 mokyklos. Produktyvusis mokymasis prasidėjo Jungtinėse Amerikos Valstijose ir netrukus paplito po visą pasaulį. Lietuviai šį mokymosi modelį perėmė iš vokiečių.