Užupiečiai skaitys dar daugiau

Ką tik baigėsi akcija „Knygų Kalėdos“, kurią kasmet inicijuoja Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji šiemet kvietė dovanoti knygų savo bibliotekoms.
Beveik visą mėnesį Užupio pagrindinėje mokykloje vyko šiai akcijai skirti renginiai. Geriausi mokyklos pirmų – penktų klasių mokiniai žygiavo prie Vilkmergės skulptūros skaityti padavimo apie Ukmergę. Užupiečiai dalyvavo susitikime su Ukmergės poetu ir garsiu fotomenininku Albinu Kuliešiumi ir jo sūnumi, taip pat fotomenininku, filmo apie Ukmergę „Atmerk akis“ autoriumi Mantu Kristijonu. Mantas atsakė į daugybę mokinių klausimų apie fotografavimą, scenų su vilku filmavimą ir kitas filmo kūrimo subtilybes. Mantas, beje, prieš keletą metų baigė Užupio mokyklą.
Geriausi mokyklos skaitovai skaitė Lauros Verslauskaitės „Mano didelis mažas Aš“, Neringos Daugvydės „Vaikas su žvaigžde kaktoje“, Ilonos Ežerinytės „Šunojaus diena“, Gintarės Adomaitytės „Debesėlis ieško vardo“ knygų ištraukas. Pradinių klasių mokiniai dalyvavo kūrybiniame pasakų skaityme „Žydrų žydriausioj žvaigždėj gyveno maža karalaitė“. Surengtos pradinių klasių mokinių kūrybos knygelių „Mano Ukmergė“, žaisliukų Kalėdų eglutei „Kodėl aš mėgstu skaityti“, vyresniųjų mokinių – kalėdinių atvirukų „Stebuklingą Kalėdų naktį“, „Dėžutė dovanoms“ parodos. Mokyklos fojė informaciniai stendai skelbė apie akciją, kad būtume pastebėti ir išgirsti.
Vyresniųjų klasių mokiniai kartu su mokytoju Artūru Žilinsku iš medžio pagamino knygų lentyną „Eglutė“, o penktokai su lietuvių kalbos mokytoja Laima Juzėniene sukūrė kvepiančius meduoliais namelius su baltais pasakų be galo takeliais. Pagrindinis akcijos akcentas – kreipimasis į mokyklos bendruomenę su prašymu dovanoti knygų bibliotekai.
Į prašymą mielai atsiliepė gerbiamas Seimo narys Juozas Varžgalys ir dovanojo glėbį naujausių knygų vaikams ir paaugliams. Tai Nacionalinio vaikų literatūros konkurso lietuvių rašytojų knygos laureatės, itin populiarios ir mėgstamos skaitytojų, ypač jaunimo. Jose gvildenamos šių laikų paaugliams aktualios temos.
Geranoriškai naujų knygų įteikė mokinių tėveliai verslininkai, įstaigų savininkai, knygas nešė mokiniai, mokytojai. Knygas, kurios teiks skaitymo džiaugsmą ir naujų pažinimo galimybių dar ne vienus metus.
Už jas visas tariame nuoširdžiai ačiū Seimo nariui Juozui Varžgaliui, UAB „Juostmedžiui“, grožio salonui „Stilius“, Ukmergės tarybos nariams, mokyklos mokytojoms ir mokiniams.
Mokyklos bibliotekos vedėja Nijolė Čepukėnienė